26.06.2017 22:01

New Model Army na 23. Przystanku Woodstock

W Kostrzynie nad Odrą, podczas festiwalu, który odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017, pojawi się kolejna gwiazda światowego formatu!

New Model Army na 23. Przystanku Woodstock
foto: KRYSTIAN TRELA/REPORTER

New Model Army

Zespół powstał w 1980 roku w Bradford (Wielka Brytania) z inicjatywy Justina Sullivana. Z czasem kapela, która zaczęła koncertować jako trio, wzbogaciła się o nowych członków i teraz występuje w następującym składzie: Michael Dean (perkusja), Dean White (klawisze i gitara), Marshall Gill (gitara) i Ceri Monger (gitara basowa). 

Od samego początku członkowie kapeli czerpali inspiracje z brzmień i rytmów północnego soulu, punk rocka i inspirowali się buntowniczą atmosferą tamtych czasów. Od tego czasu New Model Army tworzył muzykę pod wpływem najróżniejszych gatunków i subkultur - od post-punka, poprzez folk-rock, po metal i muzykę gotycką. Dzięki tym szerokim kręgom inspiracji artyści udowodnili, że są prawdziwie niezależni, wolni i otwarci na nowe brzmienia. Muzycy współpracowali z najwybitniejszymi producentami w branży, takimi jak m.in. Glyn Johns, Tom Dowd, Andy Wallace, Bob Clearmountain, Joe Barresi.

Bartłomiej Topa i Łukasz Kościuczuk 

Z kolei na Akademii Sztuk Przepięknych odbędzie się rozmowa pod hasłem „Warto się angażować”, w której wezmą udział aktor Bartłomiej Topa oraz Łukasz Kościuczuk z Fundacji Synapsis.  

Bartłomiej Topa - aktor teatralny i filmowy. Uznanie środowiska filmowego, dziennikarskiego oraz publiczności zdobył m.in. grając w produkcjach Wojtka Smarzowskiego „Wesele”, „Dom zły” oraz „Drogówka”. Wielokrotnie nagradzany m.in. za główną rolę męską w „Drogówce” otrzymał Polską Nagrodę Filmową „Orły 2013”. Zaangażowany na rzecz pomocy osobom z autyzmem (Fundacja SYNAPSIS), ochrony przyrody i pomocy zwierząt (Klub Gaja). Popularyzator żywienia terapeutycznego. Pasjonat motoryzacji.
Łukasz Kościuczuk – Koordynator kampanii społecznych w Fundacji SYNAPSIS. Popularyzator idei nadawania charytatywnego sensu aktywności sportowej. Osobowość Marketingu Roku 2012 za innowacyjne działania w mediach. Z wykształcenia psycholog społeczny, z zamiłowania triathlonista.

Laureaci Eliminacji do 23. Przystanku Woodstock

Oto zespoły, które wygrały Eliminacje do Przystanku Woodstock i wystąpią na scenach tegorocznej edycji festiwalu. Decyzją jury (w składzie: Jurek Owsiak, Tomasz „Kasprol” Kasprzyk, Piotr „Dziki” Chancewicz", Andrzej Puczyński, Bartosz „Chodor” Chodorowski) na 23. Przystanku Woodstock wystąpią:

  • Duża Scena - Nocny Kochanek
  • Mała Scena - Eleanor Gray, Yankee, Chorzy, Kolory, Hengelo i The Sixpounder  
  • Scena Viva Kultura - Strojnowy
  • Dziką Karta Lecha otrzymali: Setheist, De Indigo, Hot Water, Ted Nemeth, Portfinger i Seven on Seven

Przystanek Woodstock 2017

23. Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 roku. Pierwszą ogłoszoną gwiazdą imprezy stał się zespół Amon Amarth. Kolejno dowiedzieliśmy się, że na scenach festiwalu wystąpią również Trivium, Orange Goblin i Kyle Gass Band. Zobaczyć będzie można także zespoły The Qemists i Nothing But Thieves, które dołączyły do line-upu pod koniec stycznia 2017.

Na początku lutego organizatorzy ujawnili także, że na scenie w Kostrzynie nad Odrą pojawią się brytyjska grupa Slaves i założony w 1986 roku amerykański zespół Prong. Do ogłoszonych wcześniej kapel dołączyły Wilki oraz The Bloody Beetroots, a na początku marca 2017 okazało się, że na festiwalu będzie można również usłyszeć Domowe Melodie i The Dead Daisies & Orkiestrę Filharmonii Gorzowskiej oraz Dub Inc., Blues Pills, Łąki Łan i Tabu. Na kolorowej scenie w Kostrzynie nad Odrą pojawią się też Mando Diao i Clock Machine. Jedną z gwiazd festiwalu będą amerykański House of Pain, brytyjski Archive oraz Counterfeit.

Organizatorzy pod koniec kwietnia 2017 ogłosili również, że na Małej Scenie 23. Przystanku Woodstock wystąpią: Speaker First z Indonezji, RSC, Mesajah, LemON, Zdrowa Woda oraz Roan z chińskim muzykiem Da Shu.

Do historii przeszły też eliminacje do Przystanku Woodstock w czeskiej Pradze, podczas których zaprezentowało się 8 zespołów z Czech, Słowacji i Węgier, które wystąpiły na scenie klubu Lucerna Music Bar. Spośród nich organizatorzy wybrali Projekt Parabelum, FishFace, Cox&Vox i IDIO & IDIO. Grupy zagrają na scenie 23. Przystanku Woodstock 2017.

Pojawi się także Oddział Zamknięty, Dr Misio i Fangclub, jak również Michał Urbaniak z międzynarodowym projektem Urbanator, a na Nocnej Scenie Akademii Sztuk Przepięknych będzie można usłyszeć koncert projektu Pawbeats Orchestra. W przeddzień rozpoczęcia festiwalu organizatorzy zapraszają wszystkich na Noc Jazzową na ASP, podczas której wystąpią: Skicki-Skuik, EABS oraz Wojciech Mazolewski Quintet. Na scenie będzie można także zobaczyć spektakl w wykonaniu Teatr im. Juliusza Osterwy oraz posłuchać rozmów z ojcem Pawłem Gużyńskim. 

Wybieracie się na tegoroczną edycję festiwalu?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival New Model Army