Nie ma co marzyć o zdjęciach z koncertów Jacka White'a. Muzyk każe chować telefony w specjalne futerały blokujące
Aleksandra Degórska
22.05.2018 14:46
Nie ma co marzyć o zdjęciach z koncertów Jacka White'a. Muzyk każe chować telefony w specjalne futerały blokujące Fot. Jack White

Wybierając się na koncerty Jacka White'a musicie mieć świadomość, że nie pochwalicie się na Instagramie, że byliście na koncercie.

Jack White zagra 4 koncerty w Polsce w ramach europejskiej trasy promującej album  „Boarding House Reach”. Muzyk wystąpi 6 października 2018 w Gdyni, dzień później w Poznaniu, 9 października 2018 w Warszawie i 10 października 2018 w Krakowie.

Gitarzysta jest przeciwnikiem nagrywania oraz robienia zdjęć na koncertach. Mocno walczy z tym, żeby widzowie skupiali się na tym, co dzieje się na scenie, a nie gapili się w ekrany swoich telefonów. Co więcej fanowskie nagrania trafiają do sieci i wielu artystów się oburza, bo przez to ludzie nie decydują się na zakup koncertowych wydawnictw.

Zakaz używania telefonów na koncertach Jacka White'a

Na występach Jacka White'a nie można używać telefonów komórkowych i sprzęt elektroniczny w trakcie trwania koncertu będzie zamykany w specjalnych etui Yondr. Telefon zostanie umieszczony w takim futerale i sami nie możemy go wyciągnąć. Dzięki temu każdy uczestnik koncertu będzie mieć telefon przy sobie, ale nie będzie mógł z niego korzystać podczas show.

Posiadacz smartfona musi udać się po koncercie do specjalnej stacji odblokowującej. Dopiero przy jej pomocy może wyjąć telefon. Tak prezentuje się to etui:

Muzycy przeciwko telefonom

Również Sebastian Bach i Marky Ramone są mocno poirytowani tym, co widzą pod sceną. Danzig zakazał używania smartfonów na koncertach Misftis. Ostatnio jednak zrobiło się głośno o występach A Perfect Circle - grupa za złamanie zakazu nagrywania jednego z koncertów wyrzuciła z hali 60 osób.

Serwis Antyradio.pl postanowił zapytać czytelników co oni sądzą na temat tego, czy nagrywanie na koncertach powinno być zakazane. Okazało się, że większość osób, które wzięło udział w sondzie popiera zakaz. Było to 36 % respondentów.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.