05.04.2018 12:34

Niespodzianka z okazji koncertu The Exploited w Katowicach

Wattie Buchan, znany wielbicielom punkowej sceny, powróci do Polski na jedyny koncert w Katowicach. The Exploited wystąpi w Mega Clubie 21 kwietnia 2018, a supportem będą Psy Wojny oraz Ga-Ga, która przygotowała na ten koncert niespodziankę - reedycję swojego debiutanckiego albumu zatytułowanego „Rebelia”.

Niespodzianka z okazji koncertu The Exploited w Katowicach
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

25 lat temu zespół Ga-Ga nagrał swój debiutancki album „Rebelia”, który stał się kultową pozycją w historii polskiego punka. Intrygujące, surowe brzmienie i transowe utwory wprowadzają nas w świat utopijnej, anarchopunkowej rzeczywistości. Ich autorem jest wokalista i gitarzysta Smalec znany również jako założyciel zespołu Zielone Żabki. Żabki zostały zwycięzcą Festiwalu w Jarocinie w 1988 roku, z kolei Ga-Ga wygrała podczas Jarocina 1992.

Smalec wspominając początki zespołu powiedział:

"

Były to czasy młodości polskiego punk-rocka. Byliśmy przesiąknięci anarcho-wolnością. Jeden system odchodził, a drugi dopiero tu przychodził – my korzystaliśmy z tego całego zamieszania – nasz koncert z Jarocina w 1992 na żywo transmitowała TVP bez żadnej cenzury! "

Komentując swój występ z The Expoloited wokalista Ga-Ga powiedział z kolei, że było to dla niego wielkie wydarzenie i „gdyby nie Exploited, nasza „Rebelia”. nie byłaby rebelią – dla mnie to żywa legenda!”

PLAKAT NET exploited psy wojny gaga

Każdy z koncertów grupy The Exploited w Polsce cieszy się wielkim zainteresowaniem fanów, zaś Wattie Buchan, pomimo wcześniejszych kłopotów zdrowotnych, nadal pozostaje punkową gwiazdą numer jeden. W Katowicach nie zabraknie więc fantastycznej zabawy i sztandarowych utworów zespołu, takich jak „Sex & Violence”, „Punks Not Dead” czy „I Believe in Anarchy”.

The Exploited w Katowicach 2018 - bilety

Bilety w przedsprzedaży kosztują 80 zł, w dniu koncertu 100 zł. Sprzedaż odbywa się za pośrednictwem eBilet, Tickemaster oraz aplikacji Going.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Koncerty