09.08.2018 16:47

Nightwish wystąpił na festiwalu Wacken Open Air 2018 [GALERIA]

Formacja zagrała 3 sierpnia 2018 na Wacken Open Air 2018. Jak wypadł ten koncert?

Nightwish wystąpił na festiwalu Wacken Open Air 2018 [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Nightwish świętuje obchody 20-lecia istnienia grupy. Zespół wydał z tej okazji dwupłytowy album kompilacyjny „Decades” i jest aktualnie w dziewięciomiesięcznej trasie koncertowej po całym świecie, która rozpoczęła się w Ameryce Północnej w marcu 2018 roku. Oczywiście na liście koncertów nie mogło zabraknąć najstarszego i najbardziej legendarnego festiwalu na świecie - Wacken Open Air.

Występ, który odbył się w ramach trasy The Decades: World Tour 2018, miał mocno wspomnieniowy charakter i obfitował w liczne niespodzianki z przeszłości. Zespół jak zawsze zaprezentował absolutną muzyczną perfekcję. Półtoragodzinna podróż w świat muzyki minęła błyskawicznie.

Nie na próżno bowiem Nightwish uznawany jest za największych królów symfonicznego metalu, zaś główny kompozytor, klawiszowiec i autor tekstów, Tuomas Holopainen, żyje dla swojej muzyki i poświęca się jej bezgranicznie. Muzyk ma również niesamowity dar tworzenia pięknych piosenek, które trafiają prosto do serca.

Nightwish na Wacken Open Air 2018

Zobaczcie galerię z występu gigantów symfonicznego metalu na Wacken Open Air 2018. Za fotografie odpowiada Romana Makówka:

Jednym z przystanków na trasie The Decades: World Tour 2018 będzie również Polska. Fińska grupa zagra jesienią 2018 roku w krakowskiej Arenie.

Wacken Open Air 2018

Festiwal odbył się w dniach 2-4 sierpnia 2018. Na imprezie zagrali m.in. Udo Dirkschneider, Fish, Sepultura, Ghost, Epica, jak również Children of Bodom. Nie obyło się bez polskiego akcentu - w line-upie pojawił się Nergal z zespołem Behemoth.

Romana Makówka
Tagi: Koncerty Nightwish Romana Makówka Galeria