Nightwish wystąpił na festiwalu Wacken Open Air 2018 [GALERIA]

Romana Makówka
09.08.2018 16:47
Nightwish wystąpił na festiwalu Wacken Open Air 2018 [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Formacja zagrała 3 sierpnia 2018 na Wacken Open Air 2018. Jak wypadł ten koncert?

Nightwish świętuje obchody 20-lecia istnienia grupy. Zespół wydał z tej okazji dwupłytowy album kompilacyjny „Decades” i jest aktualnie w dziewięciomiesięcznej trasie koncertowej po całym świecie, która rozpoczęła się w Ameryce Północnej w marcu 2018 roku. Oczywiście na liście koncertów nie mogło zabraknąć najstarszego i najbardziej legendarnego festiwalu na świecie - Wacken Open Air.

Występ, który odbył się w ramach trasy The Decades: World Tour 2018, miał mocno wspomnieniowy charakter i obfitował w liczne niespodzianki z przeszłości. Zespół jak zawsze zaprezentował absolutną muzyczną perfekcję. Półtoragodzinna podróż w świat muzyki minęła błyskawicznie.

Nie na próżno bowiem Nightwish uznawany jest za największych królów symfonicznego metalu, zaś główny kompozytor, klawiszowiec i autor tekstów, Tuomas Holopainen, żyje dla swojej muzyki i poświęca się jej bezgranicznie. Muzyk ma również niesamowity dar tworzenia pięknych piosenek, które trafiają prosto do serca.

Nightwish na Wacken Open Air 2018

Zobaczcie galerię z występu gigantów symfonicznego metalu na Wacken Open Air 2018. Za fotografie odpowiada Romana Makówka:

Jednym z przystanków na trasie The Decades: World Tour 2018 będzie również Polska. Fińska grupa zagra jesienią 2018 roku w krakowskiej Arenie.

Wacken Open Air 2018

Festiwal odbył się w dniach 2-4 sierpnia 2018. Na imprezie zagrali m.in. Udo Dirkschneider, Fish, Sepultura, Ghost, Epica, jak również Children of Bodom. Nie obyło się bez polskiego akcentu - w line-upie pojawił się Nergal z zespołem Behemoth.

Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.