14.09.2019 17:30

Nile i Hate Eterna zagrali w Polsce trzy koncerty [ZDJĘCIA]

W ramach trasy "A Vile Desolate Sands Tour 2019" zespoły Nile i Hate Eternal zagrały w Polsce trzy koncerty. Zobaczcie, jak było w Krakowie.

Nile
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Trasa "A Vile Desolate Sands Tour 2019", na którą ostrzyli sobie zęby wszyscy fani mocnych brzmień, rozpoczęła się 10 września 2019 roku w Warszawie.

Kolejne dwa koncerty odbyły się 11 września w Poznaniu i 12 września w Krakowie. Ostatnią szansę, by zobaczyć Nile i Hate Eternal na żywo, będziecie mieli 6 października 2019 roku we Wrocławiu.

Nile na koncertach w Polsce

Ciesząca się ogromną popularnością grupa Nile pracuje obecnie nad następcą "What Should Not Be Unearthed" z 2015 roku, pod koniec czerwca 2019 roku muzycy poinformowali, że prace nad nowym wydawnictwem dobiegają końca.

Darkest Hour
Darkest Hour
Przeczytaj także Darkest Hour zagra koncert w Polsce z okazji 25-lecia działalności. W roli gościa m.in. grupa Fallujah

Produkcją krążka zajął się Mark Lewis, a do udziału w sesji zaproszony został Mike Breazeale, który już wcześniej nagrywał u Nile gościnne wokale.

Zobacz zdjęcia z koncertu Nile w Krakowie:

Nile gra brutal/technical death metal a w swoich tekstach porusza tematykę i symbolikę starożytnego Egiptu, Mezopotamii oraz nawiązuje do twórczości amerykańskiego pisarza Howarda Phillipsa Lovecrafta.

Zespół powstał 1993 roku w Greenville w Karolinie Południowej z inicjatywy gitarzysty Karla Sandersa występującego wcześniej w grupie Morriah, basisty Chiefa Spiresa oraz perkusisty Pete’a Hammoura.

Warto wspomnieć, że obecnie motorem napędowym grupy jest Karl Sanders - amerykański muzyk, kompozytor, wokalista i gitarzysta, zajmujący czwarte miejsce w rankingu najlepszych deathmetalowych muzyków stworzonym przez Decibel Magazine oraz George Kollias (Jorgos Kolias) - grecki muzyk, kompozytor, wokalista i multiinstrumentalista. Kolias poza działalnością artystyczną jest także wykładowcą w Modern Music School w Atenach.

Koncerty Hate Eternal w Polsce

Zespół Hate Eternal nadal promuje swój siódmy album, "Upon Desolate Sands", którego premiera miała miejsce 26 października 2018 roku nakładem Season Of Mist.

Grupa pod wodzą gitarzysty Erika Rutana to jeden z tych zespołów, którego każdy album, prócz strumieni wściekłości niesie niekwestionowaną jakość. To samo tyczy się występów na żywo. Świetny koncert w Krakowie potwierdził, że Hate Eternal na żywo radzi sobie doskonale.

Zobacz zdjęcia z koncertu Hate Eternal w Krakowie:

Obu zespołom na trasie towarzyszyli Amerykanie z Vitriol oraz zespół Omophagia ze Szwajcarii.

Który z koncertów Nile i Hate Eternal wypadł najlepiej?

Zobacz również: Solstafir, Primordial i Carpathian Forest na Metalowej Wigilii 2019

Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria