Nocny Kochanek rusza w jesienną trasę. Zespół znalazł sposób na koncertowanie w czasie pandemii
10.09.2020 09:55
Nocny Kochanek rusza w jesienną trasę. Zespół znalazł sposób na koncertowanie w czasie pandemii Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Nocny Kochanek przygotowuje się do koncertów. Muzycy nie zdradzają wszystkich przystanków jesiennej "Powitalnej Trasy", opracowali sposób na pandemię.

Po lecie pełnym festiwali przychodzi jesień, kiedy to zespoły wracają ze scen plenerowych do klubów. A przynajmniej taką kolej rzeczy znamy sprzed pandemii. W tym roku wiele się zmieniło. Festiwale się nie odbyły, regulacje związane z wydarzeniami masowymi ciągle się zmieniają, a koncertomaniacy z obawy o swoje zdrowie częściej zostają w domu i nie decydują się już tak chętnie na uczestnictwo w wydarzeniach, nawet jeśli takie mają miejsce.

Nocny Kochanek rusza w jesienną trasę koncertową

Zorganizowanie trasy koncertowej w takich warunkach to prawdziwe wyzwanie. Podjął je między innymi Nocny Kochanek. Muzycy zdają sobie sprawę z niepewnej sytuacji i problemów, które mogą przysporzyć ewentualne odwołania występów. Zdrajcy Metalu znaleźli na to sposób.

Przeczytaj także

Grupa zadeklarowała, że zaplanowała na jesień aż 38 koncertów w całej Polsce. Mimo trudności muzycy bardzo chcą spotkać się z fanami i oświadczyli, że spróbują zagrać we wszystkich miastach, w których zakładali. Jednak zespół nie odkrywa wszystkich kart od razu. Nocny Kochanek będzie informował o kolejnych koncertach z trzytygodniowym wyprzedzeniem. Dlaczego? Jak oświadczył zespół:

Podjęliśmy decyzję o ogłaszaniu koncertów co tydzień, z trzytygodniowym wyprzedzeniem. Pozwoli nam to zyskać dużą pewność, że wydarzenia dojdą do skutku, będą bezpieczne oraz spełnione zostaną wszelkie wymagania organizacyjne pod kątem nowej rzeczywistości.

Muzycy podkreślają, że sytuacja, z którą mierzy się aktualnie rynek koncertowy jest tak niepewna, że nikt nie jest w stanie przewidzieć, co wydarzy się za miesiąc lub dwa. Dzięki takiemu systemowi istnieje większa szansa, że fani grupy nie będą musieli zmagać się z trudnościami związanymi ze zwrotami biletów czy chociażby zmarnowanym urlopem zaplanowanym na odwołany później koncert.

Pierwsze koncerty Nocnego Kochanka na "Trasie Powitalnej" odbędą się w Bielsku Białej oraz Gomunicach.

  • 26.09 - Bielsko Biała - Rudeboy
  • 27.09 - Gomunice - Bogart

Bilety na wydarzenia w cenie 60 złotych są dostępne online na stronie going.pl. W dniu koncertu wejściówka będzie kosztowała 10 złotych więcej.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.