19.10.2015 11:02

OCN rusza w trasę promującą album „Demon i karzeł”

Z okazji wydania najnowszego albumu grupa zagra koncerty w różnych miastach Polski. Sprawdźcie, gdzie się odbędą i co o krążku powiedział gitarzysta i wokalista Maciej Wasio.

OCN rusza w trasę promującą album „Demon i karzeł”
foto: materiały prasowe

Płyta „Demon i karzeł” grupy miała swoją premierę 25 września 2015 roku. Muzycy OCN w wideowywiadzie dla Antyradio.pl opowiedzieli o przeszłości zespołu i wyjaśnili, czym dla nich jest muzyka. Wokalista Maciej Wasio i basista Michał Kaleciński byli też gośćmi Kasprologii i specjalnie dla słuchaczy Antyradia zagrali singiel „Dom”.

Z okazji wydania najnowszego krążka OCN przgotowuje się też do trasy koncertowej. Pierwszy występ odbędzie się 22 października 2015 roku we Wrocławiu, w klubie muzycznym Alibi. Jako gość specjalny pojawi się też grupa RusT, która w 2014 roku wydała debiutancki album pt. „White Fog”.

OCN_KONCERTY

Maciej Wasio, wyjaśnił też, że nowy album był bardzo ryzykownym posunięciem.

"

„Demon i karzeł” to jest zdecydowanie najbardziej intymna płyta, przy jakiej pracowałem. Powstała z olbrzymiej potrzeby rozliczenia się z lękami, słabościami i - jak sugeruje tytuł - demonami drzemiącymi głęboko w środku. Dlatego ten album był też bardzo dużym ryzykiem. Powstał jednak w sposób tak bezwarunkowy, że teraz tylko czas i słuchacze znają odpowiedź, czy warto było takie ryzyko podejmować. "

Zespół OCN powstał w 2012 roku na fundamentach formacji Ocean. Obecnie tworzą go wokalista i gitarzysta Maciek Wasio, basista Michał Kaleciński oraz Radek Owczarz grający na bębnach. 

Pierwszy album grupy, „Waterfall”, ukazał się w 2014 roku i wyprodukował go laureat nagrody Grammy, Vance Powell. Producent odpowiadał wcześniej za produkcję min. płyt The White Stripes, The Raconteurs, Kings Of Leon i The Dead Weather.

Grupa występowała na wielu polskich i zagranicznych festiwalach - na Reeperbahn Festival w Hamburgu, Sziget Festival w Budapeszcie, w Jarocinie, na Union of Rock Festival w Węgorzewie, Ursynaliach oraz Orange Warsaw Festival.

Słuchaliście już nowej płyty OCN?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Koncerty OCN