OCN rusza w trasę promującą album „Demon i karzeł”

Justyna Kierzkowska
19.10.2015 11:02
OCN rusza w trasę promującą album „Demon i karzeł” Fot. materiały prasowe

Z okazji wydania najnowszego albumu grupa zagra koncerty w różnych miastach Polski. Sprawdźcie, gdzie się odbędą i co o krążku powiedział gitarzysta i wokalista Maciej Wasio.

Płyta „Demon i karzeł” grupy miała swoją premierę 25 września 2015 roku. Muzycy OCN w wideowywiadzie dla Antyradio.pl opowiedzieli o przeszłości zespołu i wyjaśnili, czym dla nich jest muzyka. Wokalista Maciej Wasio i basista Michał Kaleciński byli też gośćmi Kasprologii i specjalnie dla słuchaczy Antyradia zagrali singiel „Dom”.

Z okazji wydania najnowszego krążka OCN przgotowuje się też do trasy koncertowej. Pierwszy występ odbędzie się 22 października 2015 roku we Wrocławiu, w klubie muzycznym Alibi. Jako gość specjalny pojawi się też grupa RusT, która w 2014 roku wydała debiutancki album pt. „White Fog”.

OCN_KONCERTY Fot. foto: materiały prasowe

Maciej Wasio, wyjaśnił też, że nowy album był bardzo ryzykownym posunięciem.

„Demon i karzeł” to jest zdecydowanie najbardziej intymna płyta, przy jakiej pracowałem. Powstała z olbrzymiej potrzeby rozliczenia się z lękami, słabościami i - jak sugeruje tytuł - demonami drzemiącymi głęboko w środku. Dlatego ten album był też bardzo dużym ryzykiem. Powstał jednak w sposób tak bezwarunkowy, że teraz tylko czas i słuchacze znają odpowiedź, czy warto było takie ryzyko podejmować.

Zespół OCN powstał w 2012 roku na fundamentach formacji Ocean. Obecnie tworzą go wokalista i gitarzysta Maciek Wasio, basista Michał Kaleciński oraz Radek Owczarz grający na bębnach. 

Pierwszy album grupy, „Waterfall”, ukazał się w 2014 roku i wyprodukował go laureat nagrody Grammy, Vance Powell. Producent odpowiadał wcześniej za produkcję min. płyt The White Stripes, The Raconteurs, Kings Of Leon i The Dead Weather.

Grupa występowała na wielu polskich i zagranicznych festiwalach - na Reeperbahn Festival w Hamburgu, Sziget Festival w Budapeszcie, w Jarocinie, na Union of Rock Festival w Węgorzewie, Ursynaliach oraz Orange Warsaw Festival.

Słuchaliście już nowej płyty OCN?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.