OFF Festival 2018: Ostatnie ogłoszenie wykonawców tegorocznej edycji

Maciej Koprowicz
05.06.2018 11:40
OFF Festival 2018: Ostatnie ogłoszenie wykonawców tegorocznej edycji Fot. Jakub Walczak/REPORTER/EAST NEWS

Domyka się line-up festiwalu w Katowicach. Poznaliśmy ostatnich artystów, którzy dołączyli do składu imprezy.

Odbywający się corocznie w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach OFF Festival to jedna z najważniejszych w Polsce imprez z muzyką alternatywną. Na festiwalu można posłuchać zarówno uznanych gwiazd, jak i zdolnych debiutantów z takich gatunków, jak rock, metal, jazz, rap, electro czy world music.

4 czerwca 2018 dyrektor artystyczny imprezy, Artur Rojek ogłosił ostatni zestaw wykonawców, którzy dołączą do line-upu OFF Festival 2018. Są to Muchy, Kapela ze Wsi Warszawa, Fontaines D.C., Rolling Blackouts Coastal Fever, Khidja, Daniel Spaleniak i Panieneczki.

Muchy grają „Xerroromans”

Muchy to jeden z najważniejszych polskich zespołów indierockowych i czołowy przedstawiciel fali tego gatunku, która wypłynęła w Polsce w połowie poprzedniej dekady. W 2007 poznańska grupa wydała swój debiut „Terroromans”, z wielkimi przebojami „Miasto doznań”, „Najważniejszy dzień”, „Galanteria” i „21 dni”. Dziś album funkcjonuje pod tytułem „Xerroromans” – Muchy wykonają go w całości na tegorocznym OFF-ie.

Kapela ze Wsi Warszawa

Zespół, znany na świecie jako Warsaw Village Band, to najsłynniejszy przedstawiciel polskiej sceny folkowej. Nikt w naszym kraju nie zrobił tak wiele, by zwrócić uwagę sceny alternatywnej na rodzimą muzykę ludową. Na festiwalu Kapela wykona w całości album „re:akcja mazowiecka” z 2017.

Rolling Blackouts Coastal Fever

Australijski zespół zapowiada się na największą indierockową sensację roku. W połowie czerwca ukaże się jego debiutancki album „Hope Downs”. Zespół uważany jest za najciekawszego alternatywnego wykonawcę z Krainy Kangurów od czasów The Go-Betweens.

Fontaines D.C.

Młody irlandzki zespół, którego specjalnością jest energetyczny punk’n’roll.

Khidja

Khidja to wspólny projekt rumuńskich muzyków, Flore i Rusu. Łączy on wpływy krautrocka, house i techno z tradycyjną muzyką rumuńską i turecką.

Daniel Spaleniak

Daniel ma 24 lat. O sobie mówi, że jest po prostu człowiekiem, który lubi grać na gitarze. Za sprawą swoich melancholijnych utworów zalicza się go do najciekawszych współczesnych polskich songwriterów.

Panieneczki

W skład tego zespołu z Bydgoszczy wchodzi pięć artystek, które postanowiły na nowo odczytać ludową muzykę Kujaw i połączyć tradycję z współczesnością.

OFF Festival 2018 - data i bilety

OFF Festival odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2018 w Katowicach w Dolinie Trzech Stawów. Na festiwalu wystąpią także m.in. Clap Your Hands Say Yeah, Grizzly Bear, John Maus, Marlon Williams, Turbonegro, Oxbow, Bishop Nehru, Jacques Greene, King Ayisoba, The Brian Jonestown Massacre, Jon Hopkins Live, Furia, Hańba, Moses Sumney, Coals, Aurora, Yellow Days, Legendarny Afrojax, Sorja Morja, Zola Jesus, Chastity Belt, …And You Will Know Us by the Trail of Dead, Ariel Pink, Housewives, Sensations' Fix, Charlotte Gainsbourg i Mystery Lights. W sprzedaży dostępne są już karnety trzydniowe na wszystkie koncerty w Dolinie Trzech Stawów w cenie 330 zł. Miejsce na polu namiotowym jest dodatkowo płatne w cenie 70 zł. Bilety można kupować na stronie ebilet.pl.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.