01.02.2018 10:33

OFF Festival 2018: Poznaliśmy kolejnych wykonawców

Artur Rojek ujawnił czterech wykonawców, którzy dołączają do lineupu OFF Festivalu w Katowicach w 2018 roku.

OFF Festival 2018: Poznaliśmy kolejnych wykonawców
foto: Marcin Gizycki/EAST NEWS

Odbywający się od 2006 roku OFF Festival to jeden z najważniejszych polskich festiwali muzyki alternatywnej. Co roku w katowickiej Dolinie Trzech Stawów posłuchać można najciekawszych muzycznych zjawisk z najróżniejszych gatunków, od rocka, przez rap, elektronikę i jazz po muzykę świata, a także zobaczyć prawdziwe muzyczne legendy.

Dyrektorem artystycznym festiwalu niezmiennie jest Artur Rojek, który ogłosił właśnie kolejnych wykonawców, którzy wystąpią na OFF-ie w 2018 roku – są to Oxbow, Bishop Nehru, Jacques Greene i King Ayisoba.

Oxbow to jedyny wykonawca rockowy w tym gronie. Zespół powstał w 1980 roku w San Francisco. Prezentuje eksperymentalny noise rock z wpływami jazzu i bluesa. Porównywany jest do Neurosis i The Birthday Party. Znakiem rozpoznawczym grupy jest bardzo charakterystyczny wokal Eugene’a S. Robinsona, kojarzący się z Nickiem Cavem.

Jacques Greene jest producentem muzyki elektronicznej z kanadyjskiego Montrealu. Oprócz swoich własnych produkcji zajmuje się także remiksem – współpracował między innymi z Radiohead i Ciarą.

Bishop Nehru to młoda nadzieja współczesnego hip-hopu. W swojej muzyce ten raper i producent czerpie z tak różnych artystów, jak Wu-Tang Clan, Herbie Hancock, Michael Jackson i Red Hot Chili Peppers.

King Ayisoba to największa gwiazda muzyki w Ghanie, gdzie rzeczywiście jest traktowany niczym król. Artysta śpiewa do akompaniamentu tradycyjnej afrykańskiej lutni kologo.

Wcześniej ogłoszono, że na festiwalu wystąpią Grizzly Bear, Clap Your Hands Say Yeah, John Maus i Marlon Williams oraz Turbonegro, Aldous Harding, Big Freedia i Egyptian Lover. Tegoroczna edycja OFF Festivalu odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2018 w Katowicach.

 W sprzedaży dostępne są już karnety trzydniowe na wszystkie koncerty w Dolinie Trzech Stawów w cenie 260 zł. Miejsce na polu namiotowym jest dodatkowo płatne w cenie 70 zł. Bilety jednodniowe trafią do sprzedaży wkrótce.

Maciej Koprowicz
Tagi: OFF Festival Koncerty Rock News