OFF Festival 2018: Poznaliśmy kolejnych wykonawców

Maciej Koprowicz
24.04.2018 10:52
OFF Festival 2018: Poznaliśmy kolejnych wykonawców Fot. Marcin Gizycki/EAST NEWS

Organizatorzy OFF Festivalu ujawnili kolejnych artystów, którzy wystąpią w dniach 3-5 sierpnia 2018 w Dolinie Trzech Stawów.

OFF Festival to jeden z najważniejszych festiwali muzycznych w naszym kraju. Każdego lata w Katowicach usłyszeć można najciekawsze zjawiska muzyki alternatywnej z takich gatunków, jak rock, elektronika, rap, jazz czy world music. Zobaczyć można zarówno zdolnych debiutantów, jak i muzyczne legendy.

Poznaliśmy właśnie kolejnych wykonawców, którzy wystąpią w ramach tegorocznej edycji imprezy. Są to Wojciech Bąkowski, Sensations’ Fix, Harry Merry, Gary War i coL. Wystąpią oni na Scenie Eksperymentalnej, której kuratorem w tym roku jest Ariel Pink.

Wojciech Bąkowski

Wojciech Bąkowski dał się poznać w duecie Niwea. Po jego rozwiązaniu nagrał solowe płyty„ Kształt”, „Telegaz” i „Duchy kotów”. Zajmuje się również sztukami wizualnymi.

Sensations’ Fix

Zespół jest jednym z najciekawszych przedstawicieli włoskiej sceny rocka progresywnego. W latach 70. nagrał 7 albumów studyjnych. Liderem formacji jest Franco Falsini.

Harry Merry

Ten holenderski artysta inspiruje się rock’n’rollem i bluesem, ale także muzyką klasyczną, pieśniami chanson i schlager, a nawet słoweńskim popem i serbskim turbo folkiem. Zapowiada się jeden najbardziej oryginalnych koncertów w historii festiwalu.

Gary War

Lider zespołu, Greg Dalton to były muzyk formacji Ariel Pink's Haunted Graffiti. W swojej nowej formacji Gary War tworzy zbliżoną muzykę – mieszankę rocka psychodelicznego, synthpopu i shoegaze’u. W 2018 wydał album „Gaz Forth”.

coL

Artysta ukrywający się pod tym pseudonimem sam siebie nazywa „The Prince of D.I.Y.”. Nie jest to miano pozbawione podstaw  - w latach 2001-2008 samodzielnie wydał 47 (!) albumów studyjnych.

OFF Festival 2018 - data i bilety

OFF Festival odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2018 w Katowicach w Dolinie Trzech Stawów. Na festiwalu wystąpią także m.in. Clap Your Hands Say Yeah, Grizzly Bear, John Maus, Marlon Williams, Turbonegro, Oxbow, Bishop Nehru, Jacques Greene, King Ayisoba, The Brian Jonestown Massacre, Jon Hopkins Live, Furia, Hańba, Moses Sumney, Coals, Aurora, Yellow Days, Legendarny Afrojax, Sorja Morja, Zola Jesus, Chastity Belt, …And You Will Know Us by the Trail of Dead, Ariel Pink, Housewives, Charlotte Gainsbourg i Mystery Lights. W sprzedaży dostępne są już karnety trzydniowe na wszystkie koncerty w Dolinie Trzech Stawów w cenie 330 zł. Miejsce na polu namiotowym jest dodatkowo płatne w cenie 70 zł. Bilety można kupować na stronie ebilet.pl.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.