OFF Festival 2018: Poznaliśmy kolejnych wykonawców

Maciej Koprowicz
22.05.2018 10:55
OFF Festival 2018: Poznaliśmy kolejnych wykonawców Fot. Marcin Gizycki/EAST NEWS

Do składu tegorocznej edycji katowickiego festiwalu dołączyli kolejni artyści.

OFF Festival to corocznie odbywające się w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach święto muzyki alternatywnej. Każdego lata usłyszeć możemy najbardziej istotne zjawiska z takich gatunków, jak rock, rap, muzyka elektroniczna, jazz czy world music.

Dyrektor artystyczny imprezy, Artur Rojek ogłosił kolejnych wykonawców, którzy w tym roku wystąpią na OFF Festivalu. To No Age, Derya Yıldırım & Grup Şimşek, Lonker See, Meek Oh Why?, Pokusa i Sierść.

No Age

Zespół powstał w 2005 roku w Los Angeles. Nawiązuje do gitarowej muzyki lat 90. i takich gatunków, jak noise rock, shoegaze i hardcore. W 2018 ukazał się czwarty album zespołu, „Shares Like A Haircut”.

Derya Yıldırım & Grup Şimşek

W skład tego kolektywu wchodzą muzycy z Turcji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji. Łączy on muzykę źródeł z tureckiej Anatolii z elementami hipisowskiej psychodelii.

Lonker See

Zespół założyli gitarzysta Bartosz Borowski i śpiewająca basistka Joanna Kucharska, znani z zespołów 1926 i Kiev Office. W muzyce kwartetu z Trójmiasta znajdziemy wpływy rocka psychodelicznego i jazzu.

Meek Oh Why?

Pod tym pseudonimem kryje się raper Mikołaj Kubicki. Wydał dwa albumy studyjne – „Miło było poznać” z 2016 i koncepcyjną „Płytę Rodzaju” z 2018. Artysta jest również trębaczem, współpracował m.in. z Voo Voo i DagaDaną.

Pokusa

Jazzowe trio Pokusa tworzą Natan Kryszk (saksofon barytonowy), Tymek Bryndal (bas) i Teo Olter (perkusja). Jego muzykę określa się jako „smart jazz”. Pokusa właśnie wydała swój drugi album studyjny, „Einz”.

Sierść

Zespół prezentuje połączenie black metalu z garażowym noise rockiem. Tytuł koncertowego wydawnictwa Sierści, „Spoko że wszyscy umrzemy” wiele mówi o klimacie jej muzyki, a także o przewrotnym poczuciu humoru muzyków.

OFF Festival 2018 - data i bilety

OFF Festival odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2018 w Katowicach w Dolinie Trzech Stawów. Na festiwalu wystąpią także m.in. M.I.A., Clap Your Hands Say Yeah, Grizzly Bear, John Maus, Kult, Unsane, Marlon Williams, Turbonegro, Oxbow, Bishop Nehru, Jacques Greene, King Ayisoba, The Brian Jonestown Massacre, Jon Hopkins Live, Furia, Hańba, Moses Sumney, Coals, Aurora, Yellow Days, Legendarny Afrojax, Sorja Morja, Zola Jesus, Chastity Belt, …And You Will Know Us by the Trail of Dead, Ariel Pink, Housewives, Charlotte Gainsbourg i Mystery Lights.W sprzedaży dostępne są już karnety trzydniowe na wszystkie koncerty w Dolinie Trzech Stawów w cenie 330 zł. Miejsce na polu namiotowym jest dodatkowo płatne w cenie 70 zł. Bilety można kupować na stronie ebilet.pl.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.