27.03.2018 17:01

OFF Festival 2018: Zagrają Chastity Belt i Zola Jesus

Artur Rojek ogłosił kolejnych artystów tegorocznego OFF Festivalu, który odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2018 w Katowicach.

OFF Festival 2018: Zagrają Chastity Belt i Zola Jesus
foto: Peter Doherty/Retna/Photoshot/REPORTER/EAST NEWS

Odbywający się corocznie w katowickiej Dolinie Trzech Stawów OFF Festival należy do najważniejszych imprez muzycznych w naszej części Europy. Festiwal, którego dyrektorem artystycznym jest Artur Rojek gromadzi najciekawsze zjawiska na scenie alternatywnej – od młodych, zdolnych debiutantów po muzyczne ikony. Na OFF-ie posłuchać można takich gatunków, jak rock, metal, indie, rap, elektro, jazz, muzyka filmowa, a nawet folk i muzyka świata.

Do tegorocznego lineupu dołączyło 6 kolejnych artystów – Chastity Belt, Zola Jesus, Sonbird, Skalpel Big Band, David August i Le Mystere des Voix Bulgares.

Chastity Belt

Chastity Belt (co znaczy ni mniej, ni więcej, tylko „pas cnoty”) to żeński zespół ze stanu Washington. Tworzą go Julia Shapiro, Lydia Lund, Annie Truscott i Gretchen Grimm. Dziewczyny wykonują bardzo energetyczny rock’n’roll, nawiązujący do nurtu Riot Grrrl. Na koncie mają trzy albumy studyjne – w 2017 ukazał się „I Used to Spend So Much Time Alone”.

Zola Jesus

Zola Jesus to pseudonim artystyczny pochodzącej ze stanu Wisconsin wokalistki Nicole Hummel. Wokalistka tworzy muzykę określaną jako synthpop, art pop i darkwave. Wydała 5 albumów studyjnych – ostatni jak na razie, znakomity „Okovi” ukazał się w 2017.

Sonbird

Zespół Sonbird pochodzi z Żywca. Gra rock alternatywny, porównywany do twórczości takich kapel, jak James, Travis i Myslovitz. Grupa zadebiutowała EP „Wspomnienia z poprzedniego życia”.

Skalpel Big Band

Duetu Skalpel, tworzonego przez Marcina Cichego i Igora Pudło nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi polskiego jazzu. Grupa zasłynęła łączeniem jazzowych środków wyrazu z elektroniką i gatunkiem downbeat. Na OFF Festivalu Cichy i Pudło zagrają z kilkunastoosobowym big bandem.

David August

Pod pseudonimem David August kryje się niemiecki producent David Nattkemper. Artysta tworzy muzykę elektroniczną w klimacie ambientu. Jego najnowszy album, „DCXXXIX A.C.” ukazał się w marcu 2018.

Le Mystere des Voix Bulgares

W lineupie OFF Festivalu zawsze znajdzie się gratka dla wielbicieli muzyki świata. Le Mystere des Voix Bulgares, czyli „tajemnica bułgarskich głosów” to istniejący od 1950 roku chór tworzony przez bułgarskie wokalistki, które wykonują tradycyjne pieśni z Kraju Róż.

OFF Festival 2018 - data i bilety

OFF Festival odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2018 w Katowicach w Dolinie Trzech Stawów. Na festiwalu wystąpią także m.in. Clap Your Hands Say Yeah, Grizzly Bear, John Maus, Marlon Williams, Turbonegro, Big Freedia, Egyptian Lover, Oxbow, Bishop Nehru, Jacques Greene, King Ayisoba, The Brian Jonestown Massacre, Jon Hopkins Live, Furia, Hańba, Moses Sumney, The Como Mamas, Coals, Aurora, Yellow Days, Legendarny Afrojax, Sorja Morja, …And You Will Know Us by the Trail of Dead, Ariel Pink i Housewives. W sprzedaży dostępne są już karnety trzydniowe na wszystkie koncerty w Dolinie Trzech Stawów w cenie 290 zł. Miejsce na polu namiotowym jest dodatkowo płatne w cenie 70 zł. Bilety można kupować na stronie ebilet.pl.

Maciej Koprowicz
Tagi: Koncerty OFF Festival