OFF Festival 2018: Znamy kolejnych wykonawców

Maciej Koprowicz
27.02.2018 10:55
OFF Festival 2018: Znamy kolejnych wykonawców Fot. Marcin Gizycki/EAST NEWS

Artur Rojek ogłosił 5 artystów, którzy wystąpią w Katowicach 3-5 sierpnia 2018.

OFF Festival Katowice to czołowy festiwal muzyki alternatywnej w Europie Środkowej. Każdego lata w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach posłuchać można najciekawszych zjawisk muzycznych z różnych gatunków – od rocka, indie i metalu, przez elektronikę i rap, po jazz i muzykę świata.

Poznaliśmy 5 następnych wykonawców tegorocznego lineupu. Są to Aurora, Yasuaki Shimizu, Yellow Days, Legendarny Afrojax i Sorja Morja.

Aurora, właściwie Aurora Aksnes to norweska wokalistka, tworząca muzykę w stylu alternatywnego popu, synthpopu i indie popu, w której pobrzmiewają wpływy skandynawskiego folku. W 2016 ukazał się jej debiutancki album „All My Demons Greeting Me as a Friend”.

Yasuaki Shimizu to japoński kompozytor, producent i saksofonista. Wykonuje jazz i muzykę filmową, a w jego twórczości można odnaleźć wpływy muzyki poważnej i japońskiej muzyki tradycyjnej. Współpracował z takimi sławami, jak Ryuchi Sakamoto, Helen Merrill, Björk, Bill Laswell, czy słynny reżyser Peter Greenaway (przy soundtracku do „Pillow Book”).

Yellow Days to pseudonim artystyczny songwritera George’a van der Broeka. Muzyk ma tylko 19 lat, ale jego niebanalny alt-pop i indie pop, śpiewany soulowym głosem to już bardzo dojrzała twórczość. George zadebiutował albumem „Harmless Melodies”.

Pod pseudonimem Legendarny Afrojax ukrywa się Michał Hoffmann, wokalista, kompozytor i poeta. Kiedyś znany był z takich zespołów, jak Afro Kolektyw i Poradnia G, dziś występuje solowo. Jako Legendarny Afrojax nagrał ostatnio album „Nagrałem to, bo nie miałem kasy” z mocnymi, dosadnymi tekstami, często na granicy obsceny, ale przy tym bardzo zabawnymi i inteligentnymi.

Sorja Morja tworzą Ewa Sadowska i Ewa Lechowicz. W swojej muzyce duet łączy postpunk i indie z wpływami polskiego popu i rocka lat 80. W 2017 zadebiutował albumem „Sorja”.

Off Festival 2018 - data i bilety

Na OFF Festival 2018 wystąpią także Clap Your Hands Say Yeah, Grizzly Bear, John Maus, Marlon Williams, Turbonegro, Big Freedia, Egyptian Lover, Oxbow, Bishop Nehru, Jacques Greene, King Ayisoba, The Brian Jonestown Massacre, Jon Hopkins Live, Furia, Hańba, Moses Sumney, The Como Mamas i Coals. W sprzedaży dostępne są już karnety trzydniowe na wszystkie koncerty w Dolinie Trzech Stawów w cenie 290 zł. Miejsce na polu namiotowym jest dodatkowo płatne w cenie 70 zł. Bilety można kupować na stronie ebilet.pl.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.