31.07.2018 14:12

Obituary i Deserted Fear w Krakowie [GALERIA]

Koncert odbył się 30 lipca 2018 w krakowskim klubie Kwadrat. Jak Obituary i Deserted Fear wypadli przed polską publicznością?

Obituary w Krakowie
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

W 2018 roku mija równo 30 lat odkąd kapela Xecutioner zmieniła nazwę na Obituary. Fani death metalu mogli nadwyrężać karki przy takich utworach, jak „Slowly We Rot”, „Cause Of Death”, czy „The End Coplete”, które ukazały się w ciągu trzech lat, od 1989 do 1992 roku. Zespół zawiesił działalność w 1997 roku, ale kapela powróciła w 2003 roku i od tamtej pory działa nieprzerwanie.

Obituary 30 lat później to trzech oryginalnych muzyków – John Tardy, jego brat Donald i Trevor Peres, a także basista Terry Butler oraz gitarzysta Kenny Andrews, który dołączył w 2012 roku. W takim składzie powstały płyty „Inked In Blood” w 2014 oraz „Obituary” z 2017 roku, którą kapela wciąż promuje na koncertach.

Obituary na koncercie w Krakowie

Materiał z tej płyty, jak również i starsze kawałki zespół zagrał na koncercie w krakowskim klubie Kwadrat. Zobaczcie zdjęcia z tego koncertu:

Obituary lubi grać w Polsce i w XXI wieku gościł u nas wielokrotnie. Muzycy mają nawet na koncie DVD zarejestrowane w naszym kraju „Frozen Alive”, co jest chyba mocnym dowodem na sympatię zespołu.

Przed kapelą jako support zagrał niemiecki zespół Deserted Fear, który swoją pierwszą płytę „My Empire” wydał w 2012 roku. W sumie deathmetalowy zespół wydał 3 studyjne krążki.

Ostatnia pozycja w dyskografii Deserted Fear to wydana w 2018 roku EP-ka „A Morbid Vision / The Path Of Sorrow”.

Romana Makówka
Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria