06.08.2019 14:42

Of Mice & Men na Wacken Open Air 2019 i Krakowie [ZDJĘCIA]

Byliśmy na dwóch koncertach zespołu Of Mice & Men. Pierwszy z nich grupa zagrała 3 sierpnia 2019 roku na Wacken Open Air, drugi trzy dni później w Krakowie. Było warto.

Of Mice & Men
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Już po raz piąty relacjonujemy dla Was Wacken Open Air, podczas tegorocznej edycji zagrali m.in. Rose Tattoo, Skyline, Doro i Gus G., Testament, Airbourne, Bullet for My Valentine, Hammerfall, Battle Beast, Kvelertak, Saxon, Anthrax, Sabaton oraz Slayer.

Nie zapominamy również o klubowych koncertach. Prosto z Niemiec dotarliśmy do krakowskiego klubu Zet Pe Te, gdzie Of Mice & Men zagrał jedyny koncert w Polsce.

Of Mice & Men zagrał na Wacken Open Air a dwa dni później w Krakowie

Grupa Of Mice & Men powstała w 2009 roku w Costa Mesa w Kalifornii z inicjatywy Austina Carlile’a (wcześniej Attack Attack!) oraz Jaxina Halla. Nazwa zespołu pochodzi od powieści Johna Steinbecka o tym samym tytule.

Od debiutanckiego albumu w 2010 roku Of Mice & Men, ciągle zmierzają naprzód, napędzając publikę metaliczną energią, sejsmicznymi melodiami i łamiącymi głowę riffami.

Wacken Open Air
Wacken Open Air
Przeczytaj także Jeden z największych metalowych festiwali na świecie wyprzedał się w 21 godzin rok przed jego rozpoczęciem

Po ogromnym sukcesie płyty "The Flood" z 2011 roku zespół osiągnął wysoką pozycję w rankingach prasy muzycznej. "Restoring Force" z 2014 tylko utrzymywało ten wynik. "Cold World" wydany w 2016 roku znalazł się w pierwszej dwudziestce z listy 200 najlepszych na Billboard.

Twórczość grupy można śmiało sklasyfikować jako mieszankę metalcore’u, alternatywnego metalu i post hardcore. Zespół ma na swoim koncie pięć albumów. Ostatni z nich, "Defy", ukazał się w styczniu 2018 roku.

Zobacz jak zespół zaprezentował się na Wacken Open Air 2019

Niezapomniane koncerty Of Mice & Men obok takich legend, takich jak Ozzy Osbourne, Aerosmith, Five Finger Death Punch, Rammstein, Linkin Park czy Slipknot rozsławiły zespół na świecie. Amerykanie wystąpili również na takich festiwalach jak Hellfest czy Download Festival.

Of Mice & Men zagrał w Krakowie

W tym roku ukazał się nowy singiel grupy "How To Survive", który zapowiada kolejne wydawnictwo zespołu. M.in. ten numer usłyszeliśmy na żywo podczas obu koncertów.

Wacken Open Air 2020

W przyszłym roku na kilku scenach wystąpią Judas Priest, Amon Amarth, Mercyful Fate, At the Gates, Venom, Hypocrisy, Sodom, Death Angel, Sick of It All, Beast in Black, Nervosa, Cemican.

Fani festiwalu już zdecydowali się na zakup biletów, które można dostać od 229 euro na stronie metaltix.com. Przedsprzedaż biletów na Wacken Open Air 2020 rozpoczęła się 4 sierpnia i w ciągu doby sprzedano 45.000 wejściówek. 

Tematem przewodnim Wacken Open Air 2020 będzie kultura Majów i Azteków. Organizatorzy zapowiedzieli moc specjalnych atrakcji: specjalne jedzenie, powiązane programy, omawianie zabytków i spotkania z muzyką. 

Zobacz również: Judas Priest headlinerem Wacken Open Air 2020

Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria Wacken Open Air