15.09.2017 14:30

Oficjalny tribute band Metalliki, Scream Inc. wystąpi w Krakowie

Scream Inc. z Ukrainy zagra największe klasyki mistrzów thrashu w krakowskim klubie Kwadrat.

Oficjalny tribute band Metalliki, Scream Inc. wystąpi w Krakowie
foto: kadr z wideo

Metallica to zespół, którego popularność wykroczyła daleko poza metalowe środowisko. Takie albumy, jak „Master Of Puppets, „…And Justice For All” i „Metallica” i przeboje w rodzaju „One”, „Enter Sandman” i „Nothing Else Matters” przysporzyły zespołowi z Kalifornii milionów fanów na całym świecie.

Miarą popularności zespołu jest także liczba zespołów, które wykonują jego covery. Wśród najlepszych tribute bandów Metalliki na świecie jest Scream Inc. z Kijowa. Nosi on zatwierdzone przez Hetfielda i spółkę miano „official Metallica tribute band”. Jest zdecydowanie najpopularniejszym zespołem tego typu w Europie Wschodniej, cieszy się wielkim powodzeniem we wszystkich krajach byłego Związku Radzieckiego. Jeden z najważniejszych koncertów zespołu odbył się 17 kwietnia 2016 na Kremlu w Moskwie. Na widowni zasiadło ponad 6 tysięcy osób, co jest rekordem frekwencyjnym, jeśli chodzi o koncerty-hołdy dla Metalliki. Obecnie zespół świętuje 30. rocznicę wydania albumu Metalliki „Master Of Puppets”, ale w jego koncertowym repertuarze nie brakuje też numerów z innych albumów zespołu.

Scream Inc. wystąpi 30 września 2017 w klubie Kwadrat w Krakowie. Początek koncertu o godzinie 20.00. Bilety w cenie 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dzień koncertu) dostępne są w sieciach Empik, Saturn i Media Markt oraz w Biletomat, E-Bilet i Ticketpro. Bilety będzie można wygrać w konkursie na Antyradio.pl.

Maciej Koprowicz
Tagi: Koncerty