Õllesummer Festival 2016 - bilety, godziny, dojazd [INFORMATOR]

Aleksandra Degórska
27.06.2016 17:15
Õllesummer Festival 2016 - bilety, godziny, dojazd [INFORMATOR] Fot. materiały prasowe

W ramach jednej z największych imprez w krajach bałtyckich zaprezentuje się wielu muzycznych wyjadaczy. Kiedy odbędzie się to wydarzenie?

Õllesummer to festiwal piwa, który odbywa się już od 1994 roku w stolicy Estonii. Impreza ma miejsce w obiekcie koncertowym Tallinn Song Festival Grounds przy wybrzeżu Tallinna. Õllesummer to jednocześnie również jeden z największych plenerowych muzycznych imprez w krajach nadbałtyckich. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 6-9 lipca 2016.

Główną gwiazdą festiwalu jest zespół The Prodigy, który zaprezentuje się pierwszego dnia imprezy. Na głównej scenie zagrają również Steve 'N' Seagulls, John Newman oraz Jüri Pootsmann, który reprezentował Estonię na konkursie Eurowizji 2016.

W 2015 roku na festiwalu wystąpiło prawie 100 artystów, m.in. Placebo czy The Cardigans gromadząc w sumie ponad 60 000 widzów.

Zobaczcie, jak przebiegła ubiegłoroczna edycja imprezy:

Õllesummer Festival 2016 przyciągnie fanów mocnych, elektronicznych brzmień za sprawą koncertu The Prodigy, który zagra 6 lipca 2016. Kapela ma na swoim koncie sześć studyjnych krążków, zaś ostatni „The Day Is My Enemy” ukazał się w marcu 2015 roku. Fani zespołu mogą być pewni, że podczas tallińskiego koncertu nie zabraknie numerów z nowej płyty.

Drugiego dnia wydarzenia na głównej scenie zaprezentuje się fiński zespół Steve’n’Seagulls, który słynie ze swoich „wiejskich” coverów rockowych i metalowych kompozycji. Formacja zapowiedziała drugi studyjny krążek, który ukaże się 9 września 2016. Wydawnictwo będzie nosić tytuł „Brothers in Farms”.

Podczas festiwalu na kilku scenach wystąpią zarówno gwiazdy światowego formatu, jak również artyści z Estonii oraz krajów sąsiednich. Zobaczcie, czego należy się spodziewać po tej imprezie:

6 09
07
08
09

Na festiwalu nie zabraknie również degustacji różnych rodzajów piwa czy dobrego jedzenia, które będzie można skosztować siedząc przy długim biesiadnym stole. Festiwal przyciąga melomanów również z sąsiednich krajów, głównie z Finlandii oraz Łotwy.

W związku z imprezą zostaną uruchomione dodatkowe połączenia autobusowe umożliwiające dojazd do centrum miasta, jak również zostanie otworzony specjalny parking dla samochodów.

Bilet na jeden dzień koncertu można zakupić w cenie 15 euro, natomiast karnet kosztuje 36 euro. Wejściówki kupicie na stronie piletilevi.ee.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.