26.06.2020 14:00

Open'er Festival ogłosił tegoroczny line-up. W nowej formule nie zabraknie gwiazd

1 lipca zgodnie z planem wystartuje Open'er Festival. Ze względu na pandemię impreza będzie miała inną formę, jednak nie zabraknie na niej gwiazd.

Koncert
foto: shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Ze względu na pandemię koronawirusa wszystkie letnie festiwale zaplanowane na 2020 rok zostały odwołane lub przeniesione. Jednak organizatorzy imprez nie chcą zostawiać fanów muzyki z niczym. Największe imprezy w Polsce odbędą się mimo zarazy w nowych formułach. Wydarzenia online przygotował między innymi Pol'and'Rock Festival, Męskie Granie oraz Open'er.

Open'er Festival 2020. Jak będzie wyglądało wydarzenie?

Już w środę 1 lipca, rozpoczynałaby się tegoroczna edycja festiwalu Open'er, zamiast tego wystartuje specjalny projekt - Open'er Festival powered by Orange - TAKE ME THERE. Na stronie opener.pl codziennie pojawią się retransmisje legendarnych festiwalowych koncertów, które odbywały się w Gdyni na przestrzeni ostatniej dekady.

Dawid Podsiadło
Dawid Podsiadło
Przeczytaj także Podsiadło, Zalewski i inni zagrają za darmo. Festiwal dla miasta z najwyższą frekwencją w wyborach

Zobaczymy między innymi występy open’erowych headlinerów: Radiohead, Foo Fighters, Queens Of The Stone Age czy pierwszy koncert Kasabian z 2010 roku. Nie zabraknie również szczególnych momentów z polskimi mistrzami, których już z nami nie ma: Penderecki//Greenwood oraz Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch. Przeżyjemy ponownie występy Royal Blood, Jungle, Die Antwoord, The 1975, jednorazową reaktywację Cool Kids Of Death czy deszczowy i niezwykle kolorowy koncert Brodki po wydaniu przełomowego albumu “Granda”.

Open'er 2020 line-up

Na tym jednak nie koniec. Wspominając poprzednie edycje, będzie można pomyśleć o przyszłorocznej. Jeszcze przed rozpoczęciem Open'er Festival powered by Orange - TAKE ME THERE fani poznają kolejnych artystów, którzy wystąpią na terenie Lotniska-Kosakowo w 2021 roku. Natomiast inauguracja wydarzenia zbiega się ze startem sprzedaży biletów na Open'era 2021. Pula Regular Tickets będzie dostępna od 1 lipca na altersklep.pl.

Wyjątkowa edycja festiwalu została objęta patronatem Antyradia.

Nocny Kochanek
Nocny Kochanek
Przeczytaj także Nocny Kochanek na Najpiękniejszej Domówce Świata. Do składu dołączyli też inni wykonawcy
Tagi: Koncerty Open'er Festival