30.03.2017 10:51

Opeth i Blindead wystąpią na Prog In Park 2017

Poznaliśmy pierwsze zespoły, które pojawią się na imprezie poświęconej progresywnym dźwiękom. Sprawdźcie szczegóły dotyczące tego warszawskiego wydarzenia.

Opeth i Blindead wystąpią na Prog In Park 2017
foto: Photoshot / Reporter / East News

Prog In Park to mini-festiwal, na którym wystąpią artyści związani z szeroko pojętą muzyką progresywną. Impreza odbędzie się już 20 sierpnia 2017 roku w warszawskim parku Sowińskiego.

Pierwszymi ogłoszonymi gwiazdami festiwalu są Opeth oraz Blindead. Pozostałych wykonawców poznamy 13 kwietnia 2017 i tego samego dnia wystartuje również przedsprzedaż biletów.

foto: materiały prasowe

Opeth to powstały w 1990 roku w Sztokholmie zespół wcześniej reprezentujący progresywny death metal, obecnie oldschoolowy i psychodeliczny rock. Zespół wydał w 2016 roku album „Sorceress”, na którym znalazły się takie utwory, jak „Will O The Wisp” czy „The Wilde Flowers”. 12. krążek powstawał w walijskim Rockfield Studios, w którym pracowały takie formacje jak m.in. Queen, Black Sabbath, Oasis czy Motorhead. W konsekwencji album pojawił się w pierwszej 30. listy Billboardu, podobnie zresztą jak trzy wcześniejsze produkcje kapeli - „Watershed”, „Heritage” i „Pale Communion”.

Niebawem minie rok odkąd trójmiejski Blindead rozpoczął nowy etap z Piotrem Piezą na wokalu. W międzyczasie ukazała się dobrze przyjęta 5. płyta zatytułowana „Ascension”. Parę miesięcy później z Blindead pożegnał się mieszkający w Polsce włoski basista Matteo Bassoli. Jednak trzon zespołu, czyli Konrad Ciesielski, Bartosz Hervy, Marek Zieliński i Mateusz Śmierzchalski pozostaje nienaruszony.

Wybierzecie się na Prog In Park?

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Opeth Blindead