12.03.2018 16:06

Organizatorzy Castle Party szykują niespodziankę z okazji 25-lecia festiwalu

Organizatorzy festiwalu Castle Party są w tym roku wyjątkowo hojni. Poza bardzo mocnym składem tegorocznej edycji, postanowili przygotować kilka niespodzianek dla miłośników gotyckich klimatów.

Organizatorzy Castle Party szykują niespodziankę z okazji 25-lecia festiwalu
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Chociaż 25-lecie Castle Party przypada dopiero w 2019 roku - pierwsza edycja odbyła się w sierpniu 1994 roku i wystąpili podczas niej Moonlight, Daimonion, T.R.H., Pornografia i Fading Colours - to jednak organizatorzy już podczas najbliższej edycji zamierzają rozpocząć świętowanie ćwierćwiecza festiwalu.

Grupa Death In Rome, specjalizująca się w posępnych i dostojnych coverach wystąpi na Castle Party 2018. Będzie to niezwykła podróż w krainę mrocznej muzyki. Ten wyjątkowy i niepowtarzalny koncert odbędzie się w sobotę, 14 lipca, dokładnie o północy. Należy dodać, że Death In Rome wystąpi na festiwalu po raz pierwszy.
Zespół słynie z klimatycznych coverów znanych wykonawców. Na bolkowskim zamku grupa zaprezentuje absolutnie genialny zestaw kontrowersyjnych utworów neofolk, jakich nikt nigdy nie spodziewał się usłyszeć w takich wersjach

Muzycy Death In Rome przerabiali już „Lambadę”, Haddawaya, Lanę Del Rey czy niezniszczalne „Last Christmas” i za każdym razem byli w stanie sprawić, by te komercyjne przeboje pokochali zatwardziali zwolennicy muzyki alternatywnej.

Castle Party 2018

Festiwal odbędzie się w dniach 12-15 lipca 2018 na terenie bolkowskiego zamku. Dotychczas organizatorzy potwierdzili między innymi występy grup: Samael, Project Pitchfork, Faun, The Eden House, Agonoize, Theatre of Hate, Tyske Ludder, Made In Poland, Grausame Tochter, The House of Usher, Escape with Romeo, Traitrs, Gothminister, Department. Sensacją może też być występ szwedzkiego zespołu Shining, którego wokalista samookalecza się na scenie przed publicznością. 

Szczegółowe informacje dotyczące festiwalu odnaleźć można na oficjalnej stronie internetowej Castle Party. Bilety natomiast dostępne są na tej stronie biletin.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Koncerty Castle Party