Organizatorzy podali kolejnych artystów, którzy zagrają na 24. Przystanku Woodstock 2018

Justyna Kierzkowska
26.02.2018 20:26
Organizatorzy podali kolejnych artystów, którzy zagrają na 24. Przystanku Woodstock 2018 Fot. Aleksandra Degórska / Antyradio.pl

Wiemy, jakie dwa następne zespoły pojawią się na festiwalu w Kostrzynie nad Odrą w dniach 2-4 sierpnia 2018. 

Big Mountain na Przystanku Woodstock 2018

Big Mountain to amerykański zespół znany z coveru utworu „Baby, I Love Your Way” Petera Framptona. Nagranie ukazało się na ścieżce dźwiękowej do filmu „Orbitowanie bez cukru” i znalazło się w pierwszej dziesiątce listy Billboard Hot 100 i w pierwszej trójce UK Singles Chart.

W 1988 roku do grupy Shiloh dołączył Joaquin „Quino” McWhinney - przyszły lider zespołu Big Mountain. Wokalista zainteresował się muzyką reggae po obejrzeniu filmu dokumentalnego o Bobie Marleyu i ruchu Rastafari. W 1989 roku zespół podpisał kontrakt na wydanie pierwszego krążka pod tytułem „California Reggae” i dwa lata później zmienił nazwę na Big Mountain (jest to nazwa rezerwatu rdzennych Amerykanów położonego w stanie Arizona).

Zespół wystąpił podczas dwóch kolejnych edycji festiwalu Reggae Sunsplash na Jamajce w 1994 i 1995 roku. W 1998 roku przyszedł czas na zmiany w składzie - perkusista i bębniarz Paul „Groove Galore” Kastick zastąpił Davisa i przejął obowiązki głównego producenta zespołu. Kastick objął swoją opieką producencką nagrania kolejnych sześciu albumów Big Mountain, które ukazały się pomiędzy 1998, a 2007 rokiem.

Po dekadzie spędzonej na nieprzerwanym tworzeniu muzyki i koncertowaniu zespół przerwał działalność w 2005 roku. W tym czasie Quinto pracował jako nauczyciel w liceum Olympian High School, które znacznie poprawiło swoje wyniki maturalne. Podczas trwającej do 2013 roku przerwy, muzycy spotykali się sporadycznie, aby wystąpić razem na muzycznych festiwalach lub wspierać szczytne cele.

W 2013 roku z inicjatywy Quinto zespół reaktywował się w nowym, odświeżonym składzie. W 2016 roku wydał swoją pierwszą, po 14 latach przerwy, płytę zatytułowaną „Perfect Summer” i wyruszył w światową trasę koncertową.

Blues Pills na Przystanku Woodstock 2018

Blues Pills tworzy muzykę łączącą w sobie świeżość i nowoczesne brzmienie z elementami związanymi z tradycją rockowego i bluesowego grania. Na sukces grupy składają się dźwięki basu Zacka Andersona, rytmy perkusji André Kvarnströma, gitarowa improwizacja Doriana Sorriaux i wokal Elin Larsson.

W 2012 roku ukazał się debiutancki singiel kapeli, „Black Smoke”, a wkrótce światło dzienne ujrzała pierwsza EP-ka grupy zatytułowana „Bliss”, która też wzbudziła zachwyt i zainteresowanie fanów i znawców muzyki. Nic więc dziwnego, że gdy w 2014 ukazał się pierwszy album „Blues Pills”, muzycy występowali przed zapełnionymi widowniami w Europie, a utwory z płyty zdobyły szczyty list przebojów. W 2016 został wydany kolejny album zespołu – "Lady In Gold".

W listopadzie 2017 roku ukazało się koncertowe nagranie DVD z występu Blues Pills w Paryżu, a w tym samym roku muzycy byli nominowani do nagrody Metal Hammer Award w kategorii najlepszy album za „Lady In Gold”.

24. Przystanek Woodstock 2018 w Kostrzynie nad Odrą

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego przyszłoroczna edycja odbędzie się w terminie 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata, m.in. Lao Che, Arch Enemy, The Inspector Cluzo, Goo Goo Dolls a także Booze & Glory. Poznaliśmy także zespoły, które wystąpią na koncertach Eliminacji do tegorocznej edycji festiwalu.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.