Organizatorzy podali kolejnych artystów, którzy zagrają na 24. Przystanku Woodstock 2018

Justyna Kierzkowska
26.02.2018 20:26
Organizatorzy podali kolejnych artystów, którzy zagrają na 24. Przystanku Woodstock 2018 Fot. Aleksandra Degórska / Antyradio.pl

Wiemy, jakie dwa następne zespoły pojawią się na festiwalu w Kostrzynie nad Odrą w dniach 2-4 sierpnia 2018. 

Big Mountain na Przystanku Woodstock 2018

Big Mountain to amerykański zespół znany z coveru utworu „Baby, I Love Your Way” Petera Framptona. Nagranie ukazało się na ścieżce dźwiękowej do filmu „Orbitowanie bez cukru” i znalazło się w pierwszej dziesiątce listy Billboard Hot 100 i w pierwszej trójce UK Singles Chart.

W 1988 roku do grupy Shiloh dołączył Joaquin „Quino” McWhinney - przyszły lider zespołu Big Mountain. Wokalista zainteresował się muzyką reggae po obejrzeniu filmu dokumentalnego o Bobie Marleyu i ruchu Rastafari. W 1989 roku zespół podpisał kontrakt na wydanie pierwszego krążka pod tytułem „California Reggae” i dwa lata później zmienił nazwę na Big Mountain (jest to nazwa rezerwatu rdzennych Amerykanów położonego w stanie Arizona).

Zespół wystąpił podczas dwóch kolejnych edycji festiwalu Reggae Sunsplash na Jamajce w 1994 i 1995 roku. W 1998 roku przyszedł czas na zmiany w składzie - perkusista i bębniarz Paul „Groove Galore” Kastick zastąpił Davisa i przejął obowiązki głównego producenta zespołu. Kastick objął swoją opieką producencką nagrania kolejnych sześciu albumów Big Mountain, które ukazały się pomiędzy 1998, a 2007 rokiem.

Po dekadzie spędzonej na nieprzerwanym tworzeniu muzyki i koncertowaniu zespół przerwał działalność w 2005 roku. W tym czasie Quinto pracował jako nauczyciel w liceum Olympian High School, które znacznie poprawiło swoje wyniki maturalne. Podczas trwającej do 2013 roku przerwy, muzycy spotykali się sporadycznie, aby wystąpić razem na muzycznych festiwalach lub wspierać szczytne cele.

W 2013 roku z inicjatywy Quinto zespół reaktywował się w nowym, odświeżonym składzie. W 2016 roku wydał swoją pierwszą, po 14 latach przerwy, płytę zatytułowaną „Perfect Summer” i wyruszył w światową trasę koncertową.

Blues Pills na Przystanku Woodstock 2018

Blues Pills tworzy muzykę łączącą w sobie świeżość i nowoczesne brzmienie z elementami związanymi z tradycją rockowego i bluesowego grania. Na sukces grupy składają się dźwięki basu Zacka Andersona, rytmy perkusji André Kvarnströma, gitarowa improwizacja Doriana Sorriaux i wokal Elin Larsson.

W 2012 roku ukazał się debiutancki singiel kapeli, „Black Smoke”, a wkrótce światło dzienne ujrzała pierwsza EP-ka grupy zatytułowana „Bliss”, która też wzbudziła zachwyt i zainteresowanie fanów i znawców muzyki. Nic więc dziwnego, że gdy w 2014 ukazał się pierwszy album „Blues Pills”, muzycy występowali przed zapełnionymi widowniami w Europie, a utwory z płyty zdobyły szczyty list przebojów. W 2016 został wydany kolejny album zespołu – "Lady In Gold".

W listopadzie 2017 roku ukazało się koncertowe nagranie DVD z występu Blues Pills w Paryżu, a w tym samym roku muzycy byli nominowani do nagrody Metal Hammer Award w kategorii najlepszy album za „Lady In Gold”.

24. Przystanek Woodstock 2018 w Kostrzynie nad Odrą

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego przyszłoroczna edycja odbędzie się w terminie 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata, m.in. Lao Che, Arch Enemy, The Inspector Cluzo, Goo Goo Dolls a także Booze & Glory. Poznaliśmy także zespoły, które wystąpią na koncertach Eliminacji do tegorocznej edycji festiwalu.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.