17.04.2017 00:54

Pain w Gdańsku [GALERIA]

Peter Tagtgren trasę Pain promującą album „Coming Home” rozpoczął od dwóch koncertów w Polsce. Na pierwszy ogień poszedł Gdańsk i klub B90, w którym zagrał 14 kwietnia 2017 roku.

Pain w Gdańsku [GALERIA]
Foto: Agnieszka „V-spectrum” Jędrzejewska

Ponieważ to termin mocno świąteczny, to i kwestia frekwencji wahała się od optymistycznej (ze względu na długi weekend), po pesymistyczną (wielkanocne wyjazdy do rodziny). Ostatecznie koncert odbył się na małej scenie klubu, w nieco bardziej kameralnych warunkach.

Koncert rozpoczęła pochodząca z Francji formacja Dust in Mind, swoją muzykę określająca jako nu-metal. Skład z zaledwie czteroletnią historią ma na koncie dwa albumy studyjne, drugi z nich, Oblivion, premierę miał 7 kwietnia 2017 roku. Niewątpliwą atrakcją koncertu była charyzmatyczna wokalistka Jennifer Gervais, entuzjastycznie zachęcająca nieliczną jeszcze publiczność do zabawy.

„Coming Home”, najnowszy studyjny album Pain, wydany nakładem Nuclear Blast premierę miał we wrześniu 2017 roku. Dział promocyjny najnowszej produkcji Tagtrena w zaledwie trzynastopunktowej setliście stanowiły „A Wannabe”, „Call Me”, „Pain in the Ass” i tytułowy „Coming Home”. Nie zabrakło najbardziej znanych i lubianych: „Same Old Song”, „Dirty Woman”, „One and One” oraz „Shut Your Mouth” na finiszu. Kolejne kawałki grane przez Tagtrena zapowiadała publiczność licznymi wrzaskami, z pośród których wybijało się głównie hasło „Piotrek!”. Peter z ekipą byli zdecydowanie w swojej najlepszej formie, pod sceną trwała nieustająca zabawa, a całości dopełniały chóralne śpiewy.

Agnieszka „V-spectrum” Jędrzejewska

Tagi: #Galeria #Koncerty