27.06.2016 10:44

Pat Metheny w Krakowie [GALERIA]

Artysta po 31 latach ponownie zagrał w Krakowie. Zobaczcie zdjęcia z koncertu, który odbył się 26 czerwca 2016 w Centrum Kongresowym ICE.

Pat Metheny w Krakowie [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Najsłynniejszy żyjący gitarzysta jazzowy, Pat Metheny, wystąpił z nowym kwartetem na jednym z dwóch polskich koncertów w ramach światowej trasy An Evening with Pat Metheny.

Pat Metheny urodził się w 1954 roku w Lee's Summit. Zanim ukończył 15 lat grywał już regularnie z najlepszymi jazzowymi muzykami w Kansas City. Pod okiem mistrza wibrafonu Gary'ego Burtona, z którym współpracuje do dnia dzisiejszego, wypracował swój charakterystyczny styl gry. Muzyk łączy elastyczną artykulację zwyczajowo zastrzeżoną dla instrumentów dętych z zaawansowaną rytmiką i wrażliwością na harmonię. Muzyka Pata łączy elementy jazzu, world music, fusion, latin jazz oraz post-bop.

Krakowski koncert artysty odbył się w ramach Letniego Festiwalu Jazzowego oraz cyklu ICE Jazz. Wraz z Patem w Centrum Kongresowym ICE wystąpili: perkusista Antonio Sanchez, młoda gwiazda światowej pianistyki Gwilym Simcock oraz koreańska basistka Linda Oh.

Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia:

Podczas niemal trzygodzinnego koncertu Pat Metheny zachwycił krakowską publiczność. Brawom, owacjom i prośbom o bis nie było końca.

Artysta zdobył 20 nagród Grammy, współpracował m.in. z Ornette Colemanem, Herbie Hancockiem, Santaną, Davidem Boviem, Jaco Pastoriusem. Wielokrotnie odwiedzał Polskę, gdzie nagrywał i występował z Anną Marią Jopek.

Byliście na krakowskim koncercie Pata Metheny'ego?

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria