10.02.2017 14:11

Patti Smith wystąpi na 11. Festiwalu Legend Rocka

Pierwsza dama rocka zagra latem w Dolinie Charlotty. Sprawdźcie, kiedy dokładnie odbędzie się koncert artystki.

Patti Smith wystąpi na 11. Festiwalu Legend Rocka
foto: Visual Press Agency / East News

Powoli zbliża się sezon letnich festiwali muzycznych i na tej imprezie nie może zabraknąć fanów klasycznego rocka. W poprzednich latach w Dolinie Charlotty zaprezentowali się tacy artyści, jak Deep Purple, Santana czy Whitesnake. W 2017 roku również nie zabraknie muzycznych gigantów.

13 sierpnia 2017 roku podczas 11. Festiwalu Legend Rocka zagra Patti Smith wraz z zespołem. Bilety na koncert wejdą do sprzedaży od 13 lutego 2017 roku na stronie ticketpro.

Artystka od lat idzie własną ścieżką artystyczną, a prezentowane przez nią połączenie rocka i poezji może być tylko porównane do dokonań jej bliskiego znajomego - Boba Dylana. Nastoletnią Patti Smith zauroczyła poezja Artura Rimbauda oraz muzyka The Beatles i The Rolling Stones. Odkryła też wtedy talent Boba Dylana. Pod koniec lat 60. zaczęła czytać publicznie swoje wiersze, do których czasami akompaniował jej na gitarze Lenny Kaye. 

W 1974 roku Smith nagrała legendarny singiel „Hey Joe/Piss Factory”, założyła swój zespół i zaczęła koncertować w klubie CBGB's w Nowym Jorku. Nowe brzmienie będące połączeniem punkowej agresji z artystycznymi tekstami zaowocowało kontraktem płytowym. Debiutancki album „Horses” ukazał się w 1975 roku.

Na trzeciej płycie „Easter” pojawił się utwór „Because The Night”, który Smith napisała z Brucem Springsteenem. To był jej pierwszy prawdziwy radiowy przebój.

W 2012 roku krytyka przyjęła ciepło jej jedenasty album „Banga”. Natomiast w 2005 Smith została odznaczona Orderem Sztuki i Literatury przez francuskiego ministra kultury, zaś dwa lata później została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame. Fakt, że w grudniu 2016 roku odebrała w imieniu Boba Dylana przyznaną mu nagrodę Nobla najlepiej świadczy o statusie Patti Smith.

Na 11. Festiwalu Legend Rocka zaprezentują się również The Orchestra starring former members of Electric Light Orchestra 12 lipca 2017 roku i bilety na ten koncert możecie zakupić w cenach 190, 160 i 120 złotych. Natomiast Jon Anderson i klawiszowiec Rick Wakeman z grupy Yes wystąpią 13 lipca 2017. Bilety kosztują 250, 200 i 150 złotych.

Wybierzecie się na Festiwal Legend Rocka?

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty