Paul McCartney zagrał w Krakowie [GALERIA]

Romana Makówka
04.12.2018 11:54
Paul McCartney zagrał w Krakowie [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

3 grudnia 2018 roku muzyk The Beatles po raz drugi wystąpił w Polsce. Sir Paul McCartney zagrał w TAURON Arenie Kraków w ramach trasy Freshen Up promującej jego ostatni album „Egypt Station".

Legendarny The Beatles ma 76 lat, ale na scenie zachowuje się jak młody muzyk. Przez trzy godziny śpiewał bez przerwy, grał na różnych instrumentach i chętnie tańczył. Paul McCartney ma ogromne pokłady energii. Jak to robi, nie wiadomo, ale nie jeden młody wokalista mógłby pozazdrościć formy Beatlesa.

Na samym początku koncertu legendarny artysta zapowiedział, że spróbuje mówić trochę po polsku. Dotrzymał obietnicy i co rusz mówił w naszym języku np. dedykację dla swojej żony. Nie omieszkał również powiedzieć po polsku przed piosenką "Blackbird", że jest to utwór o "prawach człowieka ".

Oprócz znakomitej muzyki fani obejrzeli fantastyczne wizualizacje - nie zabrakło ruchomych elementów sceny czy efektownej pirotechniki.

Paul McCartney w Krakowie [GALERIA]

Oświadczyny na koncercie Paula McCartneya w Krakowie

Spektakularne show Paula McCartneya obejrzało niemal 20 tysięcy widzów i na koncert Beatlesa wybrały się całe rodziny, nie zabrakło również zagranicznych gości. McCartney zauważył nawet Japończyka, który jeździ za muzykiem po całym świecie. Pod sceną muzyk natomiast zobaczył Słowaka, który chciał się oświadczyć swojej dziewczynie. Paul McCartney zaprosił parę na scenę i dziewczyna powiedziała "tak".

Wielkie hity Paula McCartneya w Krakowie

Podczas krakowskiego koncertu Paul promował swoją ostatnią płytę „Egypt Station”. Oczywiście oprócz nowych kompozycji, na koncercie nie zabrakło również starszych utworów - solowych hitów, kompozycji grupy Wings czy evergreenów Beatlesów, takich jak „A Hard Day’s Night”, „Back In USRR”, "Ob-La-Di, Ob-La-Da" czy oczywiście „Hey Jude”.

Paul McCartney w Krakowie: Setlista

 1. A Hard Day's Night
 2. Junior's Farm
 3. All My Loving
 4. Letting Go
 5. Who Cares
 6. Got to Get You Into My Life
 7. Come On to Me
 8. Let Me Roll It
 9. I've Got a Feeling
 10. Let 'Em In
 11. My Valentine
 12. Nineteen Hundred and Eighty-Five
 13. Maybe I'm Amazed
 14. I've Just Seen a Face
 15. In Spite of All the Danger
 16. From Me to You
 17. Michelle
 18. Love Me Do
 19. Blackbird
 20. Here Today
 21. Queenie Eye
 22. Lady Madonna
 23. Eleanor Rigby
 24. Fuh You
 25. Being for the Benefit of Mr. Kite!
 26. Something
 27. Ob-La-Di, Ob-La-Da
 28. Band on the Run
 29. Back in the U.S.S.R.
 30. Let It Be
 31. Live and Let Die
 32. Hey Jude
 33. Birthday
 34. Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band
 35. Helter Skelter
 36. Golden Slumbers
 37. Carry That Weight
 38. The End

Zespół Paula McCartneya na krakowskim koncercie

McCartneyowi towarzyszyli znakomici muzycy. Na scenie pojawili się: Paul „Wix” Wickens (instrumenty klawiszowe), Brian Ray (gitara basowa/gitara), Rusty Anderson (gitara), Abe Laboriel Jr (perkusja). Perkusista okazał się być niezłym showmanem, bo dał niesamowity popis swoich umiejętności nie tylko muzycznych jak i tanecznych. Każdy fan McCartneya na pewno wyszedł zadowolony z koncertu, bo muzyk zaprezentował niesamowite show wypełnione po brzegi dobrą muzyką.

Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.