27.09.2020 13:49

Paulina Przybysz zagrała w Krakowie. Wokalistka promuje album "Odwilż" [ZDJĘCIA]

26 sierpnia 2020 w krakowskich Fortach Kleparz wystąpiła Paulina Przybysz. Wokalistka promuje obecnie swoją ostatnią płytę zatytułowaną "Odwilż". Zobacz zdjęcia z koncertu!

Paulina Przybysz w Krakowie
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Festiwal Lato na Fortach od początku zapowiadał się niezwykle ciekawie. Spragnieni koncertów fani ucieszyli się z możliwości obejrzenia swoich ulubionych gwiazd na żywo. Organizatorzy całego przedsięwzięcia musieli sprostać ogromnej liście wymogów w ramach reżimu sanitarnego ustalonego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, co udało im się doskonale.

Paulina Przybysz zagrała w Krakowie. Zobacz zdjęcia!

Od piątku 25 września 2020 trwa finałowy weekend krakowskiego festiwalu, podczas którego pojawił się już Mrozu, Happysad i Paulina Przybysz. Ostatniego dnia, na zakończenie zaśpiewa Nosowska.

Maria Peszek w Krakowie
Maria Peszek w Krakowie
Przeczytaj także Maria Peszek zagrała w Krakowie. "Nie ma nowych piosenek, bo te są niestety ciągle aktualne" [ZDJĘCIA]

Paulina Przybysz znana jest głównie z zespołu Sistars, w którym śpiewała razem z siostrą Natalią Przybysz. Razem z zespołem nagrali dwie studyjne płyty "Siła sióstr" oraz "A.E.I.O.U". Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, w tym m.in. Fryderyków i Superjedynek.

Paulina w 2006 roku rozpoczęła karierę solową. 11 lutego 2008 na sklepowe półki trafiła jej pierwsza płyta, którą wydała pod pseudonimem  Pinnawela, zatytułowana była "Soulahili". W 2009 roku płyta zdobyła nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Album Roku HIP-HOP / R & B.

Paweł Domagała zaśpiewał w Krakowie. Zobacz zdjęcia z koncertu [ZDJĘCIA]
Paweł Domagała zaśpiewał w Krakowie. Zobacz zdjęcia z koncertu [ZDJĘCIA]
Przeczytaj także Paweł Domagała zaśpiewał w Krakowie. Zobacz zdjęcia z koncertu [ZDJĘCIA]

14 marca 2011 roku ukazał się drugi album solowy piosenkarki zatytułowany "Renesoul". Na przestrzeni lat współpracowała z wieloma muzykami m. in. ze Stanisławem Soyką, Tomaszem Stańko, Krzysztofem Zalewskim, Grubsonem, Night Marks Electric Trio czy Envee.

Zobacz jak Paulina Przybysz wypadła na koncercie w Krakowie:

Najnowsza płyta Pauliny Przybysz "Odwilż" miał premierę w lutym 2020 roku. Na płycie pojawiają się muzycy Bitaminy, EABS, Adam Kabaciński i Max Psuja. Gościnnie śpiewa Dawid Podsiadło, rapują Ryfa Ri i Vito.

Koncerty w Krakowie
Koncerty w Krakowie
Przeczytaj także Koncerty, które odbędą się w Krakowie w 2020 roku

"Odwilż" została stworzona przez wokalistkę zimą 2018/2019 roku na poddaszu małej pracowni w lesie, z widokiem na drzewa uginające się pod czapami śniegu, a potem skraplające się w słońcu. Podobnie artystka opisuje swoje emocje i przemyślenia przy pracy nad albumem.

Zobacz również: Organek wystąpił w Krakowie w ramach Pogo Mini Tour 2020 [ZDJĘCIA]

Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria