02.05.2017 10:04

Percival Schuttenbach w Krakowie [GALERIA]

Percival Schuttenbach wystąpił 30 kwietnia 2017 roku wraz z zespołami Helroth i Ukanose w klubie Zaścianek w Krakowie. Zobaczcie naszą galerię zdjęć z tego występu.

Percival Schuttenbach w Krakowie [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Ostatniego dnia kwietnia 2017 roku na jednej scenie wystąpiły folkmetalowe zespoły z Polski i Litwy. Jako pierwszy zaprezentował się przed krakowską publicznością pochodzący z Wilna Ukanose. Projekt powstał w 2012 roku powołany do życia przez gitarzystę i kompozytora Linasa, akordeonistę oraz kompozytora Tadas, a także perkusistę Viliusa.

Oto jak zaprezentował się w Zaścianku:

Kolejną atrakcją wieczoru był założony w 2012 roku przez trójkę przyjaciół, Marthę, Zapora i Ernesta, Helroth. Zespół ma na swoim koncie m.in. występy na Folk Metal Harvest Festival, Weltenbaum Festival w Erfurcie, Medieval Festival w Trokach i Ragnard Rock Festival we Francji. Supportował też m.in. Eluveitie, Skálmöld i Arkonę.

Tak wyglądał jego koncert w Krakowie:

Gwiazdą wieczoru był działający na polskiej scenie od osiemnastu lat Percival Schuttenbach. Grupa ma na swoim koncie ponad 1000 koncertów na wszelkiego rodzaju festiwalach, turniejach oraz inscenizacjach historycznych. Była współautorem muzyki do nagrodzonego diamentową płytą projektu „Równonoc”, a także do jednego z najlepszych polskich towarów eksportowych, gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Oto nasza galeria z jej występu:

Byliście na krakowskim koncercie folkmetalowców?

Jakub Gańko
Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria