19.02.2017 23:09

Percival Schuttenbach w Warszawie i Krakowie [GALERIA]

Szukacie widowiska, które na dobre oderwie Was od rzeczywistości XXI wieku i przeniesie prosto na słowiańskie bezdroża? Koncert grupy Percival spełni to zadanie w 100 procentach.

Percival Schuttenbach w Warszawie i Krakowie [GALERIA]
foto: Aleksandra Degórska/ Antyradio.pl

Grupa Percival Schuttenbach zagrała w piątek 17 lutego 2017 w kinie Elektronik w Warszawie swój drugi koncert, a 18 lutego 2017 pojawiła się w Centrum Kijów w Krakowie. Były to zarazem drugi i trzeci występ na trasie Wild Hunt Live, która rozpoczęła się we wtorek 14 lutego 2017. Już od progu została stworzona niesamowita atmosfera - na wchodzących przez drzwi zaczaiła się jedna z aktorek Teatru Avatar, który towarzyszy zespołowi w obecnej trasie koncertowej, przebrana za przerażającą strzygę w porwanych białych szatach. Można ją było potem spotkać wijącą się z obłędem w oczach w sali między fotelami.

W ramach wydarzenia muzycy zaprezentowali kompozycje stworzone specjalnie na potrzeby gry komputerowej „Wiedźmin 3: Dziki Gon” wyprodukowanej przez CD Projekt RED, która miała swoją premierę 19 maja 2015 roku. Dla stworzenia wyjątkowej atmosfery na ekranie za muzykami wyświetlały się fragmenty produkcji, pokazujące m.in. walczącego Wiedźmina, czarodziejkę Yennefer, Ciri czy Triss Merigold. Dodatkowo co jakiś czas na scenie pojawiały się aktorki z Teatru Avatar, przebrane za strzygi, północnice czy mieszkanki jednego z miasteczek ze świata „Wiedźmina”.

Muzycy grupy Percival potrafią stworzyć niesamowitą atmosferę nawet w miejscu, które na pozór wydaje się zupełnie nieodpowiednie dla tego typy wydarzenia. A jednak, wystarczyła niewielka scena i tradycyjne ludowe instrumenty, takie jak mandolina czy saz, żeby przenieść widzów i słuchaczy prosto do świata pełnego magii, słowiańskich demonów tańczących przy świetle księżyca i groźnych rozbójników.

Zamierzacie wybrać się na jeden ze zbliżających się koncertów grupy Percival Schuttenbach?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria