09.11.2015 13:02

Peter Hook zagra w Polsce w 2016 roku

Były basista Joy Division, wraz ze swoim zespołem The Light powróci do Polski z kolejnym koncertem. Sprawdźcie, ile trzeba będzie zapłacić za bilet na to wydarzenie.

Peter Hook zagra w Polsce w 2016 roku
foto: materiały prasowe

Kilka miesięcy po występie podczas Jarocin Festiwal 2015 basista ponownie zagra dla polskiej publiczności. Koncert Petera Hooka i zespołu The Light, z którym występuje, odbędzie się 30 stycznia 2016 roku w klubie Stodoła w Warszawie.

Peter Hook przyznaje, że jego muzyka jest mroczna, przesycona emocjami, ale również ponadczasowa. Muzyk podkreśla, że z grupą napisał mnóstwo kawałków o tym, co przeżywa każdy młody człowiek.

"

Nieważne, w jakim miejscu i czasie się znajdujesz. Jak masz naście lat, prędzej czy później dopadnie cię zwątpienie, przygnębienie i cały syf tego świata. Wystarczy, że nieszczęśliwie się zakochasz, zrobisz jakąś głupotę albo wkurzysz się na ludzkość. To niezbywalne prawo młodości. Dlatego to właśnie do młodych ludzi nadal dociera nasza muzyka. A dla mnie to największa nagroda za pracę.  "

Aż trudno uwierzyć, że Peter naukę gry na gitarze basowej rozpoczął dopiero gdy miał już 20 lat. Hook i Bernard Sumner zaprosili do współpracy jeszcze dwie osoby. Wokalistą ich kapeli został Ian Curtis, początkujący poeta, pracujący jako urzędnik, zaś stanowisko perkusisty ostatecznie zajął Stephen Morris.

W 1978 roku ukazała się pierwsza EP-ka Joy Division - „An Ideal For Living”. Ważnym momentem dla zespołu było spotkanie z producentem Martinem Hannetem. To dzięki niemu grupa zyskała charakterystyczny mroczny styl. Pod okiem Martina ukazał się debiutancki album „Unknown Pleasures”.

Niestety, występy z czasem zaczęły paraliżować ataki epilepsji, którą zdiagnozowano u Iana Curtisa. Silne lekarstwa, które zaczął przyjmować wokalista, nie pozostały bez wpływu na jego kondycję psychiczną. Drugi studyjny album „Closer” okazał się ostatnim krążkiem nagranym w tym składzie. Ian Curtis popełnił samobójstwo niedługo przed premierą płyty, a po jego śmierci pozostali członkowie Joy Division założyli nowy zespół - New Order.

Grupa rozpadła się po 17 latach, po tym jak opuścił ją Peter Hook. Od 2010 roku basista występuje z zespołem The Light.

Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która będzie organizatorem warszawskiego koncertu uważa, że naprawdę warto wziąć udział w tym wydarzeniu.

"

Joy Division wydali zaledwie dwie studyjne płyty, ale i tak stali się jedną z najbardziej wpływowych kapel świata, bez której historia muzyki mogłaby potoczyć się zupełnie inaczej. Takich wykonawców zawsze warto posłuchać „na żywo”. W ten sposób „dotyka się” wszak historii.  "

Bilety

Sprzedaż biletów rozpocznie się we wtorek, 10 listopada 2015 roku, o godzinie 10:00. Wejściówki w cenie 125 złotych będzie można nabywać poprzez stronę prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

Wybieracie się na koncert Petera Hooka?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Koncerty Joy Division Peter Hook