28.05.2020 15:44

Pierwszy koncert w Polsce w nowym reżimie sanitarnym. Bilety wyprzedały się w 5 godzin. Kto zagra?

Łydka Grubasa i Zenek Kupatasa jako pierwsi w Polsce ogłosili wspólny koncert w nowym reżimie sanitarnym. Bilety sprzedały się w mniej niż 5 godzin!

Łydka Grubasa koncert
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

27 maja 2020 roku premier Mateusz Morawiecki poinformował o zniesieniu obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej oraz zlikwidowaniu obostrzeń w sklepach. Od 6 czerwca 2020 ruszają kina, można organizować wesela i koncerty. 

Ogłoszono pierwszy w Polsce koncert w nowym reżimie sanitarnym

Na pierwsze w Polsce ogłoszenie koncertu po zniesieniu obostrzeń nie trzeba było długo czekać. W zaledwie kilka godzin po słowach premiera zespół Łydka Grubasa i Zenek Kupatasa ogłosili plenerowy koncert w Kruklankach.

Koncert
Koncert
Przeczytaj także Koncerty w klubach zabronione, wesela nie. Metalowcy postanowili więc zorganizować przyjęcie

Oczywiście podczas wydarzenia mają być zachowane wszystkie wytyczne Ministerstwa Zdrowia oraz wszelkie środki ostrożności.

Rząd zgodził się na zgromadzenia do 150 osób, jednak wyłącznie na otwartym terenie. Na wydarzenie trzeba otrzymać zgodę, utrzymać wśród uczestników dystans 2 metrów lub wyposażyć ich w maseczki ochronne.

Jednak fani, mimo obostrzeń, już nie mogą doczekać się tego wydarzenia. Bilety zostały całkowicie wyprzedane w mniej niż 5 godzin, a osoby, którym nie udało się zdobyć wejściówek, zasypują zespół prośbami o kolejne imprezy. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale wiele osób dzięki Łydce Grubasa i Zenkowi Kupatasa zobaczyło światłego w tunelu.

Na początku pandemii COVID-19 zespół Łydka Grubasa nie chcąc zaniedbać swoich fanów rozczarowanych odwołaniem wiosennych koncertów, zagrał koncert na YouTubie. W transmitowanym wydarzeniu brało udział 10 000 osób. Występ został jednak przerwany przez policję.

Zobacz również: Łydka Grubasa i Zenek Kupatasa w Krakowie [ZDJĘCIA]

Tagi: Koncerty Zenek Łydka Grubasa koronawirus