18.04.2018 10:55

Pierwszy w Polsce festiwal muzyki celtic i punkfolkowej odbędzie się w Krakowie w 2018

Punk Folk Celtic Fest to impreza, która zainteresuje fanów irlandzkich melodii z punk rockowym pazurem!

Pierwszy w Polsce festiwal muzyki celtic i punkfolkowej odbędzie się w Krakowie w 2018
foto: materiały prasowe

17 listopada 2018 w krakowskim Klubie Kwadrat pojawią się takie folk rockowe zespoły, jak Paddy & The Rats, Jolly Jackers, Molly Malone's, O'Hamsters, Selfish Murphy i Cheers. Nad festiwalem patronat objął portal Antyradio.pl

Bilety w przedsprzedaży kosztują 70 złotych, zaś w dniu koncertu 90 złotych. Wejściówki znajdziecie na ebilet.pl.

punk folk

Paddy and the Rats to celtic punkrockowa formacja z Miskolc na Węgrzech, założona w 2008 z inicjatywy muzyków posługujących się pseudonimami Paddy (gitara akustyczna, śpiew), Joey (gitara elektryczna) i Vince (gitara basowa). Chwilę później muzycy zwerbowali do składu perkusistę Seamusa, a także Sama i Sonny'ego, odpowiedzialnych za brzmienia instrumentów ludowych, m.in. akordeonu, skrzypiec czy dud szkockich. Zespół dzięki licznym koncertom na terenie swojego kraju zyskał dość szybko dużą popularność, co pozwoliło im na wydanie w 2009 debiutanckiej płyty zatytułowanej „Rats On Board”, która zawierała przeróbki irlandzkich i szkockich przyśpiewek ludowych oraz garść materiału autorskiego.

 
Jolly Jackers to sześcioosobowy zespół pochodzący z Węgier. Grają muzykę irlandzką nazywaną również folk punk rock. Mają na swoim koncie EP-kę „Call The Captain”, LP „Sobriety” i LP „Blood Sweat and Beer”. Obecnie nagrali swój trzeci pełny album „Daemons and Angels”, który ujrzał światło dzienne w lutym 2018. Jolly Jackery dotychczas grali w Austrii, Chorwacji, Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Polsce (w 2017 na Czad Festiwal), Serbii, Słowenii i Szwajcarii.
 
 Molly Malone's to folkpunkowy zespół z Giżycka na Mazurach doskonale łączący elementy folku celtyckiego z punk rockiem. Idea zespołu narodziła się w głowach Jarka „Kwiatka” Kwiatkowskiego oraz Bartka „Konia” Biwejnisa, którzy po doświadczeniach w punk rockowych formacjach oraz szantowych kapelach postanowili irlandzkie melodie grane na akordeonie i skrzypcach wkomponować w punk rockowe utwory.
 
 O'Hamsters to sześcioosobowy zespół pochodzący ze stolicy Ukrainy - Kijowa. Chłopaki kontynuują wspaniałe tradycje muzyczne folk punk, muzyki irlandzkiej - zespołu The Pogues i samego Shane'a McGowana. Przez ponad 6 lat starają się sprawić, aby każdy był zadowolony słuchając ich muzyki. Zespół ma za sobą ponad 100 koncertów - odwiedził już większość miast na Ukrainie, występował także w Rosji, na Białorusi, Węgrzech i gościł w Polsce. Ciekawostką jest to, że zespół wykonuje piosenki nie w języku angielskim – ale rosyjskim i to znacznie ich wyróżnia na europejskiej mapie tych zespołów.
 
 Selfish Murphy pochodzi z Transylwanii. Autorskie piosenki zespołu nawiązują do szantowych rytmów, ale w repertuarze znajdziemy popularne na całym świecie, tradycyjne irlandzkie pieśni – takie jak Drunken Sailor, All For Me Grog, Leaving Of Liverpool, Wild Rover lub covery znanych artystów, jak U2 lub Avicii. Jak artyści mówią sami o sobie – ich muzyka jest lekka i przyjemna, przy której można się nieźle bawić.
 gra własną unikalną mieszankę folk punka i tradycyjnych irlandzkich piosenek we własnym, unikatowym stylu. Warczący, wirujący, wściekły, ryczący celtycki folk punk warzony w Pilźnie i hartowany przez akordeon, gwizdki i flety. Ich muzyka ma solidne tło punkrockowe z fantastycznymi celtyckimi muzykami.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty