Piotr Rogucki w Krakowie [GALERIA]

Justyna Kierzkowska
18.03.2016 09:56
Piotr Rogucki w Krakowie [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

6 marca 2016 roku ruszyła trasa koncertowa Piotra Roguckiego, promująca wydawnictwo „J.P. Śliwa”. Piotr zainaugurował trasę w Poznaniu, zaś jednym z przystanków był Kraków i koncert w klubie Studio.

Płyta „J.P. Śliwa, promowana m.in. przez singiel „Dobrze”, jest trzecim solowym projektem artysty, jednak zupełnie innym niż poprzednie. To koncept album, w którym dźwięk, grafika i teksty dramatyczne załączone do krążka tworzą jedną wspólną całość. Nie inaczej było podczas koncertu, a właściwie performatywnego widowiska składającego się z muzyki, elementów teatralnych oraz spektakularnych wizualizacji wyświetlanych na trzech dużych ekranach.

Rogucki snuł historię o życiu Jana Pawła Śliwy, niespełnionego teatrologa, który pracuje jako hydraulik na emigracji, przeplatając zgrabnie w swoim występie piosenki i monologi. Koncert, a w zasadzie spektakl wymagał sporej uwagi i skupienia, więc tym razem nie było mowy o żywiołowych i spontanicznych reakcjach publiczności, tak dobrze znanych z poprzednich tras Piotra, a tym bardziej koncertów Comy.

Artysta pokazał tym samym, że słuchanie muzyki i odbieranie utworów może przybrać inną formę, niż ta, do której zostaliśmy przyzwyczajeni od początku jego muzycznej drogi.

Ma to być w założeniu koncert - opowieść, ale wymagający intelektualnego zaangażowania odbiorcy. Na pewno nie należy się nastawiać na prostą rozrywkę z przytupem.

Oprócz utworów z „J.P. Śliwa” pojawiły się również piosenki znane z wcześniejszych solowych płyt Roguckiego. Kolejne koncerty odbędą się w Rzeszowie, Katowicach, Wrocławiu, Zielonej Górze, Łodzi, Gdańsku i Warszawie.

Jak Wam się podoba nowe oblicze lidera Comy?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.