18.03.2016 09:56

Piotr Rogucki w Krakowie [GALERIA]

6 marca 2016 roku ruszyła trasa koncertowa Piotra Roguckiego, promująca wydawnictwo „J.P. Śliwa”. Piotr zainaugurował trasę w Poznaniu, zaś jednym z przystanków był Kraków i koncert w klubie Studio.

Piotr Rogucki w Krakowie [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Płyta „J.P. Śliwa, promowana m.in. przez singiel „Dobrze”, jest trzecim solowym projektem artysty, jednak zupełnie innym niż poprzednie. To koncept album, w którym dźwięk, grafika i teksty dramatyczne załączone do krążka tworzą jedną wspólną całość. Nie inaczej było podczas koncertu, a właściwie performatywnego widowiska składającego się z muzyki, elementów teatralnych oraz spektakularnych wizualizacji wyświetlanych na trzech dużych ekranach.

Rogucki snuł historię o życiu Jana Pawła Śliwy, niespełnionego teatrologa, który pracuje jako hydraulik na emigracji, przeplatając zgrabnie w swoim występie piosenki i monologi. Koncert, a w zasadzie spektakl wymagał sporej uwagi i skupienia, więc tym razem nie było mowy o żywiołowych i spontanicznych reakcjach publiczności, tak dobrze znanych z poprzednich tras Piotra, a tym bardziej koncertów Comy.

Artysta pokazał tym samym, że słuchanie muzyki i odbieranie utworów może przybrać inną formę, niż ta, do której zostaliśmy przyzwyczajeni od początku jego muzycznej drogi.

"

Ma to być w założeniu koncert - opowieść, ale wymagający intelektualnego zaangażowania odbiorcy. Na pewno nie należy się nastawiać na prostą rozrywkę z przytupem. "

Oprócz utworów z „J.P. Śliwa” pojawiły się również piosenki znane z wcześniejszych solowych płyt Roguckiego. Kolejne koncerty odbędą się w Rzeszowie, Katowicach, Wrocławiu, Zielonej Górze, Łodzi, Gdańsku i Warszawie.

Jak Wam się podoba nowe oblicze lidera Comy?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Koncerty Piotr Rogucki Romana Makówka Galeria