06.07.2016 10:40

Pixies zagra koncert w Polsce w 2016

Grupa zagra 16 listopada 2016 roku w Hali Arena w Poznaniu, w ramach nadchodzącej światowej trasy koncertowej. Sprawdźcie, ile będą kosztowały bilety i co czeka fanów zespołu na koncercie.

Pixies zagra koncert w Polsce w 2016
foto: materiały prasowe

W związku z premierą najnowszego albumu studyjnego Pixies „Head Carrier kapela wyruszy w światową trasę koncertową 2016-2017, której pierwsza odsłona będzie miała miejsce w Europie w listopadzie 2016 roku. Drugim przystankiem na trasie Pixies będzie koncert w Polsce, który odbędzie się 16 listopada 2016 w Hali Arena w Poznaniu.

Grupa ogłosiła, że jej druga „poreaktywacyjny” płyta będzie miała premierę 30 września 2016 roku nakładem jej własnej wytwórni Pixies Music we współpracy z [PIAS]. Na longplayu znajdzie się 12 utworów wyprodukowanych przez Toma Dalgety, znanego także m.in. ze współpracy z Killing Joke czy Royal Blood. Sesja nagraniowa odbyła się w Londynie w Rak Studios i trwała od połowy lutego 2016 do połowy marca 2016 roku. Okładka „Head Carrier” została zaprojektowana przez wieloletniego współpracownika zespołu, Vaughana Olivera. Album promuje kompozycja „Um Chagga Lagga”.

Zespół w składzie Black Francis, Joei Santiago i David Lovering przyjął do swojego składu nową basistkę, Paz Lenchantin, znaną z wcześniejszych występów w Zwan czy A Perfect Circle. Od stycznia 2014 roku Paz koncertowała z zespołem, odegrała także bardzo znaczącą rolę przy powstawaniu najnowszego krążka. Jej głos będzie można usłyszeć w piosence „All I Think About Now”.

Album zostanie wydany zarówno fizycznie, jak i w dystrybucji cyfrowej. Limitowana edycja deluxe będzie dostępna jedynie za pośrednictwem strony pixiesmusic.com. W boxie znajdzie się CD, 180-gramowy winyl, 24-stronicowy booklet z tekstami piosenek i grafikami Vaughana Olivera. Również tylko na stronie dostępny będzie specjalny pakiet rozszerzający wersję deluxe o t-shirt oraz plakat.

Bilety

Wejściówki w cenach od 179 zł będą w sprzedaży od piątku 8 lipca 2016 roku, od godziny 10:00, wyłącznie w sieci sprzedaży Eventim.

Wybieracie się na koncert Pixies do Poznania?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Koncerty Pixies