26.06.2020 11:16

Podsiadło, Zalewski i inni zagrają za darmo. Festiwal dla miasta z najwyższą frekwencją w wyborach

Po wyborach prezydenckich odbędzie się Frekwencja Festiwal z udziałem największych polskich gwiazd. Miejsce zależy od głosujących.

Dawid Podsiadło
foto: Artur Szczepanski/REPORTER

Młodzi artyści coraz częściej biorą udział w akcjach promujących głosowanie w wyborach. Kto śledzi choć w minimalnym stopniu polską politykę wie, że frekwencja wyborcza w naszym kraju pozostawia wiele do życzenia. Jak widać szerokie grono twórców chce to zmienić.

Frekwencja Festiwal. Podsiadło, Zalewski i inni zagrają za darmo

Niedawno gwiazdy takie jak Dawid Podsiadło, Krzysiek Zalewski czy Artur Rojek opublikowali nagrania, na których zachęcali do spełnienia obywatelskiego obowiązku. Opowiedzieli w nich o swoich wyobrażeniach idealnej Polski i zaapelowali o tłumne stawienie się przy urnach.

Męskie Granie
Męskie Granie
Przeczytaj także "Początek" podbija zagranicę! "Chcę się nauczyć polskiego, żeby zaśpiewać to w Brazylii"

Żeby jeszcze bardziej podkreślić swoje zaangażowanie oraz przekonać fanów do idei głosowania, artyści wpadli na pomysł zorganizowania Festiwalu Frekwencji. Muzycy zagrają zupełnie za darmo dla miasta, w którym frekwencja wyborcza będzie najwyższa. Chcesz darmowego koncertu w swoim mieście? Idź na wybory. O miejscu wydarzenia zdecydują dane Państwowej Komisji Wyborczej, będą brane pod uwagę statystyki z obu tur głosowania.

Line-up imprezy zapowiada się naprawdę imponująco. Na scenie zagra czołówka najpopularniejszych polskich artystów. Nie zabraknie rockowych brzmień, alternatywy oraz rapu. Wśród gwiazd zaangażowanych w akcje znalazł się Artur Rojek, Clock Machine, Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, Miuosh, Mrozu, Organek, Pezet, Ralph Kaminski, Sokół i Żabson.

Posłuchaj podcastu

Organizatorzy podkreślają, że lista artystów nie jest zamknięta i nadal można zgłaszać chęć swojego uczestnictwa w przedsięwzięciu.

O miejscu wydarzenia zadecyduje frekwencja wyborcza, o dacie - dalszy rozwój wydarzeń w związku z szalejącą pandemią. Artyści podkreślają, że ze względu na obostrzenia nie są w stanie podać konkretnego terminu imprezy, jednak data zostanie ogłoszona, kiedy tylko uda się ją ustalić z konkretnym miastem.

Dawid Podsiadło
Dawid Podsiadło
Przeczytaj także Mija rok od premiery klipu "Trofea". Podsiadło opublikował kulisy powstawania wyjątkowego wideo
Tagi: Koncerty Krzysztof Zalewski Dawid Podsiadło