Pol'And'Rock Festival 2018: Jurek Owsiak wysłał list do mieszkańców Kostrzyna nad Odrą

Aleksandra Degórska
28.06.2018 13:06
Pol'And'Rock Festival 2018: Jurek Owsiak wysłał list do mieszkańców Kostrzyna nad Odrą Fot. Reporter / East News

Sprawdźcie, co Jurek Owsiak napisał w liście skierowanym do mieszkańców miasta, w którym odbędzie się Pol'And'Rock Festival 2018.

Pol'and'Rock Festival odbędzie się w terminie 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Organizator imprezy, WOŚP, ma teraz ręce pełne roboty, ale mimo to Jurek Owsiak nie zapomniał o miłym geście w stronę mieszkańców Kostrzyna nad Odrą.

W skrzynkach pojawiły się bowiem listy skierowane do Kostrzynian, w którym Owsiak podziękował mieszkańcom za atmosferę, jak również zdradził szczegóły tegorocznej edycji imprezy:

Już za kilkanaście tygodni rozpoczniemy 24. Najpiękniejszy Festiwal Świata – Pol’and’Rock! Zmieniła się wprawdzie nazwa, ale klimat i koloryt festiwalu pozostaje ten sam. Zmiana nazwy to wymóg prawny. Do tej pory, przez wiele lat, określaliśmy nasze festiwalowe spotkanie nazwą znanego na cały świat amerykańskiego Woodstock Festival. (...) Niestety, w ogromnym, światowym biznesie muzycznym wszystko jest bardzo precyzyjnie poukładane. Agencja reprezentująca Amerykanów upomniała się o prawa związane ze słowem „Woodstock”.

W konsekwencji organizator zdecydował się na nazwę Pol'and'Rock Festival, która już od kilkunastu lat była używana przez organizatorów zazwyczaj w kontekście muzycznych programów telewizyjnych o woodstockowej muzyce.

Jurek Owsiak zaprasza mieszkańców Kostrzyna nad Odrą na Pol'and'Rock Festival

Owsiak odniósł się również do badań przeprowadzonych wśród mieszkańców Kostrzyna nad Odrą, z których wynikało, że większość z nich popiera organizację imprezy:

Dziękujemy Wam bardzo za tak przyjazną atmosferę, z jaką już od 15 lat spotykamy się w Waszym mieście. Dziękujemy za niezwykle gorące poparcie dla organizacji festiwalu, jakie odczytaliśmy w wynikach ostatniego badania Waszej opinii, przeprowadzonego z inicjatywy Burmistrza Miasta, Andrzeja Kunta. Dziękujemy, że tak ogromnym uznaniem cieszymy się my, jako organizatorzy, a także władze Miasta jako te, które pomagają nam całe to przedsięwzięcie na kostrzyńskim polu tak brawurowo przeprowadzić.

Tym samym WOŚP ponownie zaprasza wszystkich mieszkańców do uczestniczenia w tym wyjątkowym wydarzeniu:

Już dzisiaj zapraszamy nie tylko na koncerty, ale także na wszystkie pozostałe festiwalowe wydarzenia, zwłaszcza na wzgórze Akademii Sztuk Przepięknych, gdzie gościć będziemy fantastycznych ludzi. Zobacz galerię Będziemy tam prowadzić także arcyciekawe warsztaty i najróżniejsze aktywności edukacyjne, a życie będzie wartko tętnić od rana do… prawie ranka następnego dnia. Na czterech scenach usłyszycie muzykę wszystkich gatunków, włączając w to również jazz z najwyższej półki, którym raczyć Was będą wykonawcy na nocnych koncertach właśnie na ASP.

Co więcej Jurek Owsiak poprosił o zwrócenie tym razem szczególnej uwagi na zachowanie czystości na festiwalu. WOŚP otrzymał pozytywną opinię na temat zabezpieczenia sanitarnego wydarzenia, zatem nic dziwnego, że organizator prosi o włączenie do akcji, by pilnować porządku na imprezie.

Oprócz tego chcemy, aby tegoroczny Pol’and’Rock był festiwalem czystym. Pragniemy z całą energią zaprosić uczestników do sprzątania po sobie. Przygotujemy ogromną ilość worków na śmieci. Chcemy sobie i wszystkim innym pomóc w posprzątaniu festiwalowego pola.

Jurek Owsiak zaprasza wszystkich do dyskusji i składania swoich propozycji:

Kończąc życzę wszystkim Wam wspaniałej zabawy! Pamiętajcie, że jeśli tylko macie jakieś pomysły, uwagi czy postulaty związane z festiwalem - prosimy je kierować do nas, na nasz adres mailowy – wosp@wosp.org.pl.

Pol'And'Rock Festival - dawny Przystanek Woodstock

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego tegoroczna edycja odbędzie się w terminie 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata.

Wystąpią m.in. Arch Enemy, Goo Goo Dolls, Lao Che, The Inspector Cluzo, Booze and Glory, Big Mountain, Blues Pills, Balkan Beat Box, Gojira, Frank Carter and The Rattlesnakes, Czesław Śpiewa Solo Act, Soulfly, jak również You Me At Six, Artur Barciś i Tides From Nebula. Pojawią się także Wojtek Mazolewski, Death by Chocolate, YB, jak również In Flames, Vile Assembly, Apey & The Pea oraz Bogowie Metalu - Judas Priest.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.