06.08.2018 16:31

Pol'and'Rock 2018: Dlaczego polska straż pożarna odmówiła wsparcia?

Państwowa Straż Pożarna nie zgodziła się na wpuszczenie wozów strażackich na teren imprezy. Dlaczego?

Strażacy na Pol'and'rock Festival 2018
foto: Anna Migda / materiały prasowe

2 sierpnia 2018 roku Jurek Owsiak poinformował na swoim profilu na Facebooku, że Komendant Państwowej Straży Pożarnej odmówił użycia strażackich wozów do schładzania publiczności. Festiwal już dawno nie borykał się z takimi upałami. Organizator poinformował, że Państwowa Straż Pożarna nie wpuszcza do swojego systemu zabezpieczenia festiwalu ochotniczych straży pożarnych.

Jurek Owsiak był mocno poirytowany zaistniałą sytuacją i postanowiono zatem wynająć wóz straży pożarnej z Berlina, jak również zachęcano do przyjazdu na teren imprezy wszystkich, którzy mogliby pomóc w danej sytuacji. Rzecznik prasowy lubuskiej straży pożarnej, Dariusz Szymura, wyznał dla wprost.pl, że Państwowa Straż Pożarna nie zgodziła się jedynie na wjazd ciężkim samochodem gaśniczym w tłum festiwalowiczów. Zaproponowano zatem inne rozwiązanie - kurtyny wodne oraz węże, by schłodzić publiczność. Organizator jednak odrzucił taką propozycję.

Krzysztof Dobies, rzecznik Pol'and'Rock Festival 2018, stwierdził jednak, że strażackie wozy miały jedynie pojawić się przy scenie, zaś kurtyna byłaby niedobrym rozwiązaniem w bawiącym się tłumie.

Pol'And'Rock Festival - dawny Przystanek Woodstock

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego tegoroczna edycja odbyła się w terminie 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Na imprezie wystąpili m.in. Nocny Kochanek, Judas Priest, Gojira czy Goo Goo Dolls. Zobaczcie również, jak fani bawili się w strefie Antyradia  1. dnia festiwalu, 2. dnia festiwalu oraz 3.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival