08.08.2018 15:04

Pol'and'Rock 2018: Jak wygląda pole po zakończonym festiwalu? Tony śmieci i wielkie sprzątanie

Impreza odbyła się w terminie 2-4 sierpnia 2018. Po uczestnikach zostało wiele śmieci, a teren festiwalu będzie długo porządkowany.

Pol'and'Rock Festival
foto: Reporter / East News

To do przewidzenia, że tak wielu festiwalowiczów dużej imprezy pozostawi po sobie sporą ilość śmieci. Co roku do Kostrzyna nad Odrą przyjeżdżają uczestnicy z całej Polski i według policyjnego raportu na imprezie było 250 tysięcy festiwalowiczów.

Po zakończeniu Pol'and'Rock na polu pozostało wiele śmieci i służby porządkowe już zajęły się sprzątaniem po festiwalowiczach. Redakcja Antyradio.pl postanowiła zapytać WOŚP o to, jak długo będą trwały porządki. Jurek Owsiak odpowiedział, że sprzątanie pola zajmie 2 tygodnie.

Gazeta Lubuska poinformowała, że to organizator ponosi koszty sprzątania, którym zajmuje się wynajęta do tego firma.

Pol'and'Rock Festival 2018: tony śmieci na festiwalowym polu

W 2018 roku organizatorzy postanowili rozpocząć akcję Zaraz będzie czysto. Po raz pierwszy na całym terenie festiwalu powstało aż 35 punktów zrzutu i segregacji odpadów, a ponadto cały obszar został objęty działaniami edukacyjnymi i uświadamiającymi.

Uczestnicy otrzymali kilkadziesiąt tysięcy worków na śmieci i zorganizowano również punkty, gdzie można było odnosić śmieci. Co więcej po terenie festiwalu poruszał się także pojazd informujący o możliwości składowania odpadów. Organizatorzy apelowali również do uczestników, by nie zwozili na Pol'and'Rock Festival mebli.

Pol'And'Rock Festival - dawny Przystanek Woodstock

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego tegoroczna edycja odbyła się w terminie 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na imprezie wystąpili m.in. Judas Priest, Gojira czy Goo Goo Dolls. Zobaczcie, jak fani bawili się w specjalnej strefie Antyradia 1. dnia festiwalu, 2. dnia festiwalu oraz 3. dnia.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival Galeria