Pol'and'Rock 2018: Jak wygląda pole po zakończonym festiwalu? Tony śmieci i wielkie sprzątanie

Aleksandra Degórska
08.08.2018 15:04
Pol'and'Rock 2018: Jak wygląda pole po zakończonym festiwalu? Tony śmieci i wielkie sprzątanie Fot. Reporter / East News

Impreza odbyła się w terminie 2-4 sierpnia 2018. Po uczestnikach zostało wiele śmieci, a teren festiwalu będzie długo porządkowany.

To do przewidzenia, że tak wielu festiwalowiczów dużej imprezy pozostawi po sobie sporą ilość śmieci. Co roku do Kostrzyna nad Odrą przyjeżdżają uczestnicy z całej Polski i według policyjnego raportu na imprezie było 250 tysięcy festiwalowiczów.

Po zakończeniu Pol'and'Rock na polu pozostało wiele śmieci i służby porządkowe już zajęły się sprzątaniem po festiwalowiczach. Redakcja Antyradio.pl postanowiła zapytać WOŚP o to, jak długo będą trwały porządki. Jurek Owsiak odpowiedział, że sprzątanie pola zajmie 2 tygodnie.

Gazeta Lubuska poinformowała, że to organizator ponosi koszty sprzątania, którym zajmuje się wynajęta do tego firma.

Pol'and'Rock Festival 2018: tony śmieci na festiwalowym polu

W 2018 roku organizatorzy postanowili rozpocząć akcję Zaraz będzie czysto. Po raz pierwszy na całym terenie festiwalu powstało aż 35 punktów zrzutu i segregacji odpadów, a ponadto cały obszar został objęty działaniami edukacyjnymi i uświadamiającymi.

Uczestnicy otrzymali kilkadziesiąt tysięcy worków na śmieci i zorganizowano również punkty, gdzie można było odnosić śmieci. Co więcej po terenie festiwalu poruszał się także pojazd informujący o możliwości składowania odpadów. Organizatorzy apelowali również do uczestników, by nie zwozili na Pol'and'Rock Festival mebli.

Pol'And'Rock Festival - dawny Przystanek Woodstock

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego tegoroczna edycja odbyła się w terminie 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na imprezie wystąpili m.in. Judas Priest, Gojira czy Goo Goo Dolls. Zobaczcie, jak fani bawili się w specjalnej strefie Antyradia 1. dnia festiwalu, 2. dnia festiwalu oraz 3. dnia.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.