03.08.2018 17:08

Pol'and'Rock 2018: Niemieccy strażacy pomagają fanom. Polska straż pożarna odmówiła wsparcia

WOŚP postanowił zwrócić się do straży pożarnej w Berlinie.

Pol'And'Rock 2018 (były Przystanek Woodstock)
foto: Anna Migda / materiały prasowe

Festiwal w Kostrzynie nad Odrą wystartował 2 sierpnia 2018 roku równo o 15:00. Uczestnikom Pol'And'Rock Festival 2018 od kilku dni towarzyszy fantastyczna, acz dająca się we znaki, pogoda -  tym razem na festiwalu panują rekordowo wysokie temperatury.

Pomimo tego 3 sierpnia 2018 Komendant Państwowej Straży Pożarnej odmówił użycia strażackich wozów do schładzania publiczności. Jurek Owsiak poinformował o tej sytuacji na swoim profilu na Facebooku:

"

I jak tym wszystkim ludziom powiedzieć, że Państwowa Straż Pożarna, która zabezpiecza nasz festiwal, która od trzech lat nie wpuszcza do swojego systemu zabezpieczenia festiwalu ochotniczych straży pożarnych (zawsze były!!!) i nie wpuszcza do swojego systemu ochotniczych straży z Niemiec (zawsze były!!!), a w tym roku, godzinę temu, odmówiła nam, organizatorowi, użycia swoich wozów aby schłodzić wodą rozgrzaną, festiwalową publiczność (zawsze tak było!). Zwłaszcza dziś, kiedy IMGW ogłosiło II stopień zagrożenia upałem! "

Owsiak jest zdziwiony taką decyzją, przy czym jednocześnie podkreślił, że współpraca z pracownikami Komendanta Przemysława Glińskiego przebiega wspaniale:

"

Jest mi tak smutno, że Pana decyzja jest bezwzględna, niepodlegająca żadnej dyskusji. A częścią tej decyzji był także zakaz przyjazdu do nas Ochotników z Pana rejonu, którzy chcieli nam pomóc! Jeżeli mówimy o podwyższonym ryzyku, to Pan je właśnie stworzył! Pana ludzie, którzy tutaj są, gotowi są do pomocy. Nie pierwszy raz pracujemy na Festiwalu. Super ekipa! Ale rozkaz to rozkaz! "

Pol'And'Rock Festival 2018: polskie strażackie wozy nie będą schładzały uczestników 

Według zasady co nas nie zabije, to nas wzmocni Owsiak i jego ekipa postanowiła inaczej rozwiązać ten problem:

"

Wynajęliśmy wóz Straży Pożarnej z Berlina. Pędzi do nas! A ja wysyłam prośby – jeżeli ktoś w Polsce dysponuje wozem strażackim, o przyjeździe którego Pan komendant nie decyduje, i może pomóc młodym ludziom którzy świetnie się bawią i których po prostu chcemy schłodzić – zapraszamy! "

Organizator zapewnia, że takim osobom zapewni paliwo oraz wyżywienie. Przeczytajcie cały wpis Jurka Owsiaka:

Według gazety.pl, która kontaktowała się z rzecznikiem Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim, Dariuszem Szymurą, organizator zapytał o możliwość wjechania straży pożarnej na teren imprezy. Komendant odmówił ze względów bezpieczeństwa i zaproponował inne rozwiązania, np. kurtyny wodne, ale WOŚP na to się nie zgodził.

Pol'And'Rock Festival - dawny Przystanek Woodstock

Festiwal odbywa się w dniach 2-4 sierpnia 2018. Po lewej stronie Dużej Sceny znajduje się strefa Antyradia, w której fani mogą zobaczyć prezenterów radia oraz uczestniczyć w spotkaniach z gwiazdami. Dotychczas na imprezie zagrali m.in. Gojira czy Goo Goo Dolls.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival