07.08.2018 10:42

Pol'and'Rock 2018: Pijani strażacy szarpali się z Pokojowym Patrolem na festiwalu. Postawiono pierwsze zarzuty

Do sytuacji doszło nocą z 3 na 4 sierpnia 2018 za Dużą Sceną w trakcie jednego z koncertów.

Straż na Pol'and'Rock festival
foto: Marta Szpakowska / Antyradio.pl

W dniach 2-4 sierpnia 2018 odbył się Pol'And'Rock Festival, dawny Przystanek Woodstock. Na imprezie zawsze panuje świetna atmosfera, ale niestety nie brakuje też przepychanek. Podczas koncertu na Dużej Scenie nocą z 3 na 4 sierpnia 2018 doszło do sprzeczki między dwoma strażakami i ochroną.

Strażacy z Łodzi byli pod wpływem alkoholu i po służbie. Zaczepiali oni na backstage'u wolontariuszy Pokojowego Patrolu odpowiadającego za bezpieczeństwo. Jeden ze strażaków został zatrzymany przez policję i postawiono mu zarzut naruszenia nietykalności ochroniarza.

W sumie 1541 policjantów brało udział w tegorocznym zabezpieczeniu kolejnej odsłony festiwalu.

Pol'and'Rock 2018: Dlaczego polska straż pożarna odmówiła wsparcia?

Komendant Państwowej Straży Pożarnej odmówił użycia strażackich wozów do schładzania publiczności. Na fali oświadczenia Jurka Owsiaka swoje wsparcie zadeklarowała między innymi Ochotnicza Straż Pożarna z Żar, która dbała o samopoczucie uczestników koncertów Dużej Sceny.

Rzecznik prasowy lubuskiej straży pożarnej, Dariusz Szymura, zdradził, że zaproponowano inne rozwiązanie - m.in. kurtyny wodne oraz węże, by schłodzić publiczność. Organizator jednak odrzucił taką propozycję.

Pol'And'Rock Festival - dawny Przystanek Woodstock

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego tegoroczna edycja odbyła się w terminie 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Na imprezie wystąpili m.in. Nocny Kochanek, Judas Priest, Gojira czy Goo Goo Dolls. Zobaczcie również, jak fani bawili się w strefie Antyradia  1. dnia festiwalu, 2. dnia festiwalu oraz 3. dnia.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival