26.06.2018 10:09

Pol’and’Rock Festival 2018 imprezą o podwyższonym ryzyku? Jest pierwsza pozytywna opinia

WOŚP otrzymał pozytywną opinię w kwestii bezpieczeństwa medycznego nadchodzącej edycji Pol'And'Rock Festival.

Pol’and’Rock Festival 2018 imprezą o podwyższonym ryzyku? Jest pierwsza pozytywna opinia
foto: Reporter / East News

Dawny Przystanek Woodstock w 2016 i 2017 roku był imprezą o podwyższonym ryzyku. Dlatego też w 2018 roku Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy postanowiła sama złożyć wniosek o zaopiniowanie przez policję planu zabezpieczenia 24. Pol’and’Rock Festival.

Organizator Festiwalu Pol’and’Rock otrzymał pierwszą opinię na temat bezpieczeństwa imprezy. Jest to opinia pozytywna, która dotyczy zabezpieczenia medycznego Festiwalu. Ta kwestia, podobnie jak wszystkie pozostałe aspekty planu zabezpieczenia całej imprezy, od lat wskazywane są jako wzorcowe dla innych, dużych wydarzeń tego typu w Polsce. Fundacja WOŚP znacząco przekracza standardy nakreślone przez polskie prawo, dostosowując poziom zabezpieczenia do specyfiki i ogromu imprezy.

Pol'and'Rock Festival 2018 - jest pierwsza pozytywna opinia

Maja Studzińska, organizator zabezpieczenia medycznego Festiwalu, tak skomentowała sprawę:

"

Bezpieczeństwo uczestników Pol’and’Rock Festival jest dla nas najważniejsze. W tym roku już od środy 1 sierpnia do dyspozycji uczestników Pol’and’Rock udostępnimy rozbudowane zaplecze medyczne, a więc doskonale wyposażony punkt pomocy medycznej (szpital polowy), 8 karetek, 8 quadów z przyczepką przystosowanych do transportu poszkodowanych w trudnym terenie, sześć punktów terenowych rozmieszczonych na całym obszarze Festiwalu. Przy zabezpieczeniu medycznym pracować będzie około 300 medyków – lekarzy, ratowników i pielęgniarek. Pracę zabezpieczenia medycznego koordynować będzie zintegrowane Centrum Dowodzenia, co zapewnia maksymalnie szybki czas dotarcia do osoby poszkodowanej na terenie imprez masowych. "

Organizator, zgodnie z zapisami ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, zobowiązany jest pozyskać opinie najważniejszych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo (takich jak szpital będący lokalnym dysponentem zespołów ratownictwa medycznego, straż pożarna, policja, czy inspektorat sanitarny) na temat przygotowanego planu zabezpieczenia imprez.

Pol'And'Rock Festival - dawny Przystanek Woodstock

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego tegoroczna edycja odbędzie się w terminie 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata.

Wystąpią m.in. Arch Enemy, Goo Goo Dolls, Lao Che, The Inspector Cluzo, Booze and Glory, Big Mountain, Blues Pills, Balkan Beat Box, Gojira, Frank Carter and The Rattlesnakes, Czesław Śpiewa Solo Act, Soulfly, jak również You Me At Six, Artur Barciś i Tides From Nebula. Pojawią się także Wojtek Mazolewski, Death by Chocolate, YB, jak również In Flames, Vile Assembly, Apey & The Pea oraz Bogowie Metalu - Judas Priest.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival