08.08.2018 16:11

Pol'and'Rock 2018: Jak wyglądał festiwal z lotu ptaka? Policja pokazała zdjęcia ze śmigłowca

Lubuska policja udostępniła fotografie robione podczas imprezy w Kostrzynie nad Odrą, która odbyła się w dniach 2-4 sierpnia 2018. Jak prezentowało się imprezowe pole z góry?

Pol'and'Rock 2018: Jak wyglądał festiwal z lotu ptaka? Policja pokazała zdjęcia ze śmigłowca
foto: Lubuska Policja / materiały prasowe

Co roku do Kostrzyna nad Odrą przyjeżdżają uczestnicy z całej Polski, a także coraz częściej również z Niemiec. Jak podaje Rzeczpospolita, nadkomisarz Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji, powiedział, że w „szczytowym momencie na imprezie bawiło się 250 tysięcy festiwalowiczów”, a według oficjalnego policyjnego raportu ze zdarzeń w „wyznaczonych parkingach znajdowało się 25 tysięcy pojazdów”.

Organizatorzy podają z kolei, że na występie Nocnego Kochanka, który zagrał 3 sierpnia 2018 na Dużej Scenie, zebrało się rekordowe około 700 tysięcy osób. Zespół Arch Enemy, który tego samego dnia również wystąpił na Dużej Scenie i dziękując fanom za ten koncert wrzucił na swoim profilu na Facebooku nagranie z tego wydarzenia, podzielił się informacją, że na tym występie pojawiło się... 800 tysięcy ludzi. 

Pol'and'Rock Festival 2018 z lotu ptaka

Żeby zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo na festiwalu, oprócz wolontariuszy należących do Pokojowego Patrolu, lubuska policja zorganizowała specjalną Operacji „KOSTRZYN 2018”, polegającą na: 

"

(...) zabezpieczeniu bezpieczeństwa mieszkańcom Kostrzyna oraz miłośnikom festiwalu Pol'And'Rock. W trwających ponad tydzień działaniach brało udział 1541 policjantów z całej Polski.  "

Zobaczcie zdjęcia terenu Pol'and'Rock Festival 2018 zrobione w trakcie akcji policyjnej:

Policjanci udostępnili także nagranie ze śmigłowca, które możecie obejrzeć poniżej. Udało się Wam wypatrzeć siebie na wideo? ;)

Pol'And'Rock Festival - dawny Przystanek Woodstock

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego tegoroczna edycja odbyła się w terminie 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na imprezie wystąpili m.in. Judas Priest, Gojira czy Goo Goo Dolls. Zobaczcie, jak fani bawili się w specjalnej strefie Antyradia 1. dnia festiwalu, 2. dnia festiwalu oraz 3. dnia imprezy.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Koncerty Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival