Pol'and'Rock Festival 2021. Znamy datę i pierwszą zagraniczną gwiazdę festiwalu

Joanna Chojnacka
15.12.2020 09:53
Pol'and'Rock Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER

W 2021 roku odbędzie się 27. edycja festiwalu Pol'and'Rock. Wiemy już, kiedy dokładnie ruszy Najpiękniejszy Festiwal Świata i poznaliśmy jego pierwszą gwiazdę.

Pol'and'Rock 2020 podobnie jak wszystkie festiwale zaplanowane na mijający rok się nie odbył. Ze względu na pandemię koronawirusa tak duże przedsięwzięcie, jakim niewątpliwie jest Najpiękniejszy Festiwal Świata, nie miało racji bytu. Zamiast tego koncerty przeniosły się do studia WOŚP, a organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby przenieść kostrzyński klimat na Najpiękniejszą Domówkę Świata, którą stęsknieni festiwalowicze mogli obejrzeć online.

Jednak wszystko wskazuje na to, że w 2021 roku koncerty powrócą. Organizatorzy takich festiwali jak Open'er czy Mystic zadeklarowali, że są przygotowani na różne scenariusze i obostrzenia. 2020 rok nauczył nas, że pewnych rzeczy nie da się zaplanować, jednak podobnie jak cała branża muzyczna, trzymamy kciuki za powrót muzyki na żywo.

27. Pol'and'Rock Festival. Kiedy się odbędzie? Kto zagra?

Także organizatorzy Pol'and'Rock przygotowują się do wydarzenia. 27. edycja festiwalu otrzymała już oficjalną datę. W Kostrzynie nad Odrą festiwalowicze spotkają się w dniach 29-31 lipca 2021. Jak czytamy w oświadczeniu:

Dokładamy wszelkich starań, aby po rocznej przerwie nasze festiwalowe spotkanie było imprezą bezpieczną, wyjątkową i przepełnioną atmosferą przyjaźni, miłości, i tolerancji.

Polecamy

Co więcej, ogłoszono już pierwszą zagraniczną gwiazdę festiwalu. Jest nią legendarna grupa Limp Bizkit, która miała zagrać w Kostrzynie już w 2020 roku. Muzycy potwierdzili, że nowa data nie koliduje z ich planami i chętnie zawitają do Polski. Artyści pojawią się na Dużej Scenie festiwalu Pol'and'Rock 2021.

Limp Bizkit na Pol'and'Rock Festival 2021

Kapela Limp Bizkit została założona w 1994 roku w miejscowości Jacksonville na Florydzie. Styl muzyczny zespołu jest wynikiem fascynacji punkiem i rapem jej wokalisty, Freda Dursta. Durst czerpał inspirację z niezwykle aktywnego środowiska hip-hopowego, interesował się też życiem punkowego światka na Florydzie. Kwitnąca kultura skejterska, świat raperów i b-boy'ów w muzyce Limp Bizkit miały przenikać się z kontrkulturowym, buntowniczym i pełnym agresji przesłaniem muzyki punkowej.

Z połączenia mocnego, punk-rockowego grania i szybkiego rapowego nawijania powstała formuła na gatunek, który krytycy muzyczni ochrzcili mianem rap-rocka i nu-metalu. Brzmienie kapeli wyróżnia agresywny wokal Dursta oraz odważne muzyczne eksperymenty Wesa Borlanda, którego znakiem rozpoznawczym jest wymyślny sceniczny makijaż i przebranie.

Limp Bizkit dają mistrzowskie, pełne energii, żywiołowe koncerty, i to właśnie grając na żywo, pokazują całą skalę swoich możliwości. Surowa siła przekazu kapeli imponuje nawet najbardziej wybrednym słuchaczom.

Polecamy
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.