07.08.2018 12:07

Policja wstępnie podsumowała bezpieczeństwo na Pol'and'Rock Festival 2018

Czy na Pol'and'Rock 2018 było bezpiecznie? Policja podała liczbę przestępstw i wykroczeń, do których doszło w trakcie imprezy.

Pol'and'Rock festival 2018
foto: Anna Migda / materiały prasowe

I po Pol'and'Rock Festival 2018. Impreza odbyła się w dniach 2-4 sierpnia 2018 i na festiwalu porządku pilnowało 1541 policjantów, przy czym 855 z nich to lubuscy policjanci zaś pozostali 686 to siły z kraju. Nadkom. Marcin Maludy w rozmowie z Onetem wyznał, że na imprezie doszło do około 180 przestępstw i 850 wykroczeń. Oficjalne dane zostaną podane podczas konferencji wicewojewody lubuskiego 7 sierpnia 2018.

Insp. Krzysztof Sidorowicz, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp., który był dowódcą Operacji Policyjnej „Kostrzyn 2018”, podziękował wszystkim policjantom zaangażowanym w Pol'and'Rock Festival 2018:

"

To była ciężka, wymagająca wiele wysiłków i zaangażowania służba. Trwająca ponad tydzień policyjna operacja to demonstracja najlepszych cech policjantów, którzy w temperaturach oscylujących momentami w granicach 37°C, byli do dyspozycji wszystkich tych, którzy zdecydowali się przyjechać na kostrzyńskie festiwalowe pole. Niestrudzona służba policjantów spotykała się z sympatią i wdzięcznością tych ludzi. Wszyscy byli świadkami mobilizacji i pełnego zaangażowania policjantów, którzy poświęcali się dla innych. "

W 2017 roku w policyjnym raporcie dotyczącym bezpieczeństwa na Przystanku Woodstock dowiedzieliśmy się, że liczba uczestników wyniosła około 250 000. W sumie odnotowano 153 przestępstw i 367 wykroczeń.

Pol'And'Rock Festival - dawny Przystanek Woodstock

Tegoroczna edycja Pol'and'Rock Festival odbyła się kolejny raz w Kostrzynie nad Odrą. Na 4 scenach zaprezentowała się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Na imprezie wystąpili m.in. Nocny Kochanek, Judas Priest, Gojira czy Goo Goo Dolls. Zobaczcie również, jak fani bawili się w strefie Antyradia  1. dnia festiwalu, 2. dnia festiwalu oraz 3. dnia.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival