31.07.2019 17:33

Polski zespół Vane zagrał w konkursie kapel na Wacken Open Air [ZDJĘCIA]

W prestiżowym konkursie Wacken Metal Battle zagrał polski zespół Vane. Trzymacie kciuki za naszą reprezentację?

Vane
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Wacken Metal Battle to prestiżowy międzynarodowy konkurs dla zespołów odbywający się od 2004 roku. Jest on podzielony na kilka etapów. Pierwszym z nich jest finał krajowy, w którym w 2019 roku wygrał zespół Vane. Zwycięzca rywalizacji w naszym kraju zagrał właśnie na Wacken Open Air.

Fundatorami nagród są między innymi: Marshall, Washburn, Mapex i Sabian. Głównymi nagrodami w światowym finale Wacken Metal Battle są również profesjonalny kontrakt płytowy oraz wsparcie dla zespołu ze strony organizatorów Wacken Open Air.

Wacken Open Air 2019: Polski zespół Vane wystąpił w konkursie kapel

Vane powstał pod koniec 2016 roku z inicjatywy Mateusza Gajdzika i Roberta Zembrzyckiego. Jesienią 2018 roku, zespół wypuścili swój długogrający debiut, zatytułowany “Black Vengeance”. Koncepcyjna płyta opowiadająca historię jednej z bardziej interesujących postaci złotej ery piractwa. Album promowały trzy single i towarzyszące im teledyski.

Hammerfall
Hammerfall
Przeczytaj także Hammerfall na dwóch koncertach w Polsce w 2020

Po intensywnej koncertowo zimie zespół ponownie wszedł do studia i zarejestrował utwór "The Ritual" do którego również nagrali teledysk.  
 
W swojej muzyce Vane łączy melodyjne riffy, growling i szybkie bębny.  Utrzymując piracki klimat utworów, zespół unika infantylnych melodii, zachowując przy tym poważny ton całości.

Vane zagrał na Wacken w środę, 31 lipca 2019 roku na History Stage. Wyniki zostaną ogłoszone w piątek, 2 sierpnia 2019 roku.

Wacken Open Air 2019

Jubileuszowa, trzydziesta edycja legendarnego festiwalu Wacken Open Air odbywa się w dniach 1-3 sierpnia 2019 roku. Jak co roku organizatorzy przygotowali masę niespodzianek i atrakcji towarzyszących imprezie.
Bilety są już wyprzedane. Przedsprzedaż 75 000 biletów festiwalowych zakończyła się po zaledwie 4 dniach.  

Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria Wacken Open Air