25.11.2015 16:59

Polskie piwo zachcianką Manowar

Dlaczego polscy fani musieli czekać na występ zespołu tak długo? Sprawdźcie, co stanęło na przeszkodzie kapeli założonej w 1980 roku przez Joeya DeMaio i Rossa Friedmana.

Polskie piwo zachcianką Manowar
foto: kadr z wideo

34 lata - tyle musieli wytrzymać fani, aby doczekać się koncertu Manowar na polskiej ziemi. 17 maja 2014 roku zespół zagrał w katowickim Spodku. Okazało się, że grupa kilkukrotnie chciała przybyć do naszego kraju, jednak z wielu przyczyn to się nie udawało. Ciekawostki dotyczące tamtego wydarzenia zdradził Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizowała wtedy koncert w Polsce.

- - : - - / - - : - -

Kapela była pod wrażeniem publiczności i m.in. z tego powodu artyści postanowili tak szybko wrócić na kolejny koncert. Muzykom zależało również na tym, żeby skomunikować się z widownią, więc napisali kilkuminutowe przemówienie i poprosili o jego przetłumaczenie na polski. Na scenie wygłosił je Joey DeMaio.

Chociaż zarówno wiele zespołów, jak i solowych artystów ma różne i często dziwne wymagania, to jednak w przypadku grupy Manowar było inaczej. Bardziej liczyły się szczegóły techniczne i realizacja, niż zawartość garderoby. Członkowie zespołu jednak bardzo chcieli spróbować polskiego piwa!

- - : - - / - - : - -

Muzycy byli wdzięczni Mateuszowi Pawlickiemu z agencji Prestige MJM, któremu udało się doprowadzić do realizacji koncertu Manowar. W czasie występu w Spodku wyświetlili jego zdjęcie na telebimie przed całą publicznością. 

Niestety, ze względu na napięty grafik, członkowie zespołu nie mieli czasu na zwiedzanie miasta. Jednak kilka miesięcy później, w grudniu 2014 roku, podczas zakontraktowywania koncertu w 2016 roku, kapela na własne życzenie przyjechała do Warszawy i miała okazję zobaczyć polską stolicę.

Po 25 latach od powstania zespołu będzie jeszcze jedna okazja do zobaczenia Joeya DeMaio, Erica Adamsa, Karla Logana i Donnie'ego Hamzika na żywo w Polsce. W ramach trasy „Gods And Kings World Tour 2016” zespół pojawi się 16 stycznia 2016 roku w Warszawie na Torwarze. Członkowie grupy zgodzili się również zagrać jeden z utworów wybranych przez polskich fanów. W sondzie najwięcej głosów otrzymał numer „Battle Hymn”.

Bilety można nabywać poprzez platformę eBilet.pl, na www.prestigemjm.com, Eventim.pl i ticketpro.pl, a także w salonach EMPIK na terenie całego kraju. Na stronie www.prestigemjm.com dostępne są również specjalnie przygotowane pod względem graficznym wejściówki typu Fan Ticket. 

Wybieracie się na koncert Manowar na Torwarze?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Koncerty Manowar