13.08.2017 18:56

Possessed i Rage na Wacken Open Air 2017 [GALERIA]

Uznawana za prekursora death metalu, amerykańska grupa Possessed oraz niemiecki Rage na Wacken Open Air. Obydwa zespoły wystąpiły o 12.00 w południe, na dwóch różnych scenach, rozpoczynając ostatni dzień festiwalu.

Possessed i Rage na Wacken Open Air 2017 [GALERIA]
foto: Romana Makówka

Possessed powstał w 1983 roku w El Sobrante koło San Francisco. W 1993 zespół zaprzestał działalności. 
W 2007 roku zespół wznowił działalność w odnowionym składzie. Pierwszy od 1993 roku występ formacji odbył się właśnie na festiwalu Wacken Open Air

Chyba najważniejszą postacią w zespole jest Jeff Becerra. Muzyk, który uznawany jest za ojca światowego death metalu, nagrał z zespołem dwa uznane za klasyki gatunku albumy: "Seven Churches" oraz "Beyond the Gates"

W 1989 roku Becerra (z zawodu prawnik) został wielokrotnie postrzelony podczas napadu rabunkowego. W następstwie muzyk został sparaliżowany od klatki piersiowej w dół. Pomimo kalectwa, Becerra występuje poruszając się na wózku inwalidzkim, świetnie się przy tym bawiąc i zarażając swoim entuzjazmem publiczność.
Zobaczcie zdjęcia z koncertu Possessed na Wacken Open Air.

Rage, tuż obok takich gigantów jak Helloween, Running Wild i Accept, uznawany jest za pionierów niemieckiej sceny heavy/power metalowej. Zespół powstał w 1984 roku pod nazwą Avenger, by rok później zmienić nazwę na Furious Rage, skróconą następnie do Rage. Zespół jest stałym bywalcem Wacken Open Air, więc nie trudno się było domyślić, że również w tym roku wystąpi na festiwalu. Od powstania grupy, przewinęło się przez nią wielu znakomitych muzyków, jak choćby legendarny bębniarz Mike Terrana. Obecnie jedynym członkiem Rage z pierwotnego składu jest wokalista i basista Peter ‘Peavy’ Wagner
Zobaczcie jak Rage prezentował się na tegorocznym Wacken Open Air.

Ostatniego dnia festiwalu zagrali miedzy innymi Alice Cooper i demoniczny Powerwolf

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Koncerty Romana Makówka Wacken Open Air