06.08.2015 13:09

Powerwolf na Wacken Open Air 2015 [GALERIA]

Zespół zagrał na Wacken Open Air 2015 w dniu 1 sierpnia 2015 roku. Przygotowaliśmy dla Was specjalną galerię zdjęć z tego występu!

Powerwolf na Wacken Open Air 2015 [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Kaznodzieje nocy wystąpili tym razem w samym środku dnia i przygotowali w ramach setlisty 11 powermetalowych hymnów kipiących od chwytliwych melodii, które natychmiast zapadają w pamięć.

Grupa powstała w 2003 roku z inicjatywy Matthew oraz Charlesa Greywolfów. Charakteryzuje się mrocznymi motywami zaczerpniętymi z wierzeń i legend znanych z kultury rumuńskiej, szczególnie opowieści o wilkołakach i wampirach.

Legendarny już wokalista - Attila Dorn dysponujący jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów w muzyce powermetalowej, pobierał nauki w Królewskiej Akademii Muzycznej w Bukareszcie i żeby było śmieszniej, pierwszy kontakt z metalem miał dopiero po dołączeniu do Powerwolfa.

Powerwolf na festiwalu Wacken Open Air promował swój najnowszy album „Blessed & Possessed” wydany w lipcu tego roku nakładem Napalm Records.

Tradycyjnie muzyce towarzyszyła specyficzna, kościelno-katedralna otoczka oraz charakterystyczne dla formacji „halleluja”, powtarzane po kilka razy w trakcie każdego numeru.

Przez jednych uwielbiany, przez innych znienawidzony, Powerwolf jeśli traktuje się go z przymrużeniem oka, jest pretekstem do świetnej zabawy.

Jeśli nie mogliście wybrać się na koncert Powerwolf na Wacken Open Air 2015, mamy dla Was cząstkę tego, jak zespół wypadł na scenie:

Setlista:

 1. Lupus Daemonis
 2. Sanctified With Dynamite
 3. Coleus Sanctus
 4. Army of the Night
 5. Amen & Attack
 6. Armata Strigoi
 7. Resurrection by Erection
 8. Werewolves of Armenia
 9. Blessed & Possessed
 10. We Drink Your Blood
 11. In the Name of God (Deus Vult)
 12. Lupus Dei
 13. Wolves Against The World

Widzieliście Powerwolf na żywo?

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Koncerty Romana Makówka