Poznaliśmy drugi zagraniczny zespół, który zagra na Przystanku Woodstock 2018

Aleksandra Degórska
05.02.2018 22:01
Poznaliśmy drugi zagraniczny zespół, który zagra na Przystanku Woodstock 2018 Fot. Aleksandra Degórska / Antyradio.pl

Impreza odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia 2018 roku. Sprawdźcie, kogo zobaczycie tym razem.

Organizatorzy festiwalu ogłosili, że kolejną zagraniczną gwiazdą 24. Przystanku Woodstock po grupie Arch Enemy będzie francuski zespół The Inspector Cluzo.

Duet świętuje w tym roku dziesięciolecie muzycznej działalności, którą być może lepiej jest określić mianem aktywizmu. Laurent Lacrouts (gitara, wokal) i Mathieu Jourdain (perkusja, wokal) są całkowicie samowystarczalni, bo ten duet składający się z gitarzysty i perkusisty samodzielnie odpowiada za marketing, promocję, produkcję, nagrania oraz realizację swoich występów.

Zespół powstał z inicjatywy dwóch zakręconych Gaskończyków, którzy spotkali się w Glasgow w 2008 roku i zaczęli grać dynamiczną mieszankę rocka, soul i funk. Świat pokochał energetycznych muzyków – aktywistów, którzy oparli się pokusie wejścia we współpracę z komercyjnymi wytwórniami i sami zorganizowali koncerty w 47 państwach i wydali 5 cieszących się popularnością krążków.

Swoje dziesięciolecie celebrować będą we wspaniałym stylu – po raz pierwszy wystąpią w Polsce i zagrają na Dużej Scenie Przystanku Woodstock. Ich koncerty to prawdziwa jazda bez trzymanki, bo muzycy idą na żywioł – nie przygotowują setlisty i nie trzymają się żadnych ogólnie przyjętych zasad, dając z siebie wszystko podczas swoich bezkompromisowych, pełnych emocji i energii występów.

Przystanek Woodstock 2018

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. 24. edycja odbędzie się w terminie 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu.

Uczestnicy Festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.