02.02.2018 12:35

Poznaliśmy kolejną gwiazdę Open’er Festival 2018

Jeden z najważniejszych zespołów w historii alternatywnego rocka wystąpi 4 lipca 2018 w Gdyni.

Poznaliśmy kolejną gwiazdę Open’er Festival 2018
foto: Pawel Skraba/REPORTER/EAST NEWS

Organizatorzy Open’er Festivalu ujawnili kolejnego wykonawcę, który wystąpi w ramach tegorocznej edycji imprezy. Będzie to Nick Cave & The Bad Seeds.

Nick Cave to australijski wokalista i songwriter. Zasłynął niepowtarzalnym głosem o ciemnej barwie, aktorską interpretacją swoich piosenek oraz poetyckimi, mrocznymi tekstami. Dał się poznać w postpunkowym zespole The Birthday Party, a w 1983 roku założył zespół The Bad Seeds, który towarzyszy mu do dziś.

Najważniejsze albumy Nick Cave & The Bad Seeds to „Tender Prey” z 1988, „The Good Son” z 1990, „Let Love In” z 1994 i „Murder Ballads” z 1996. Ostatnia jak na razie płyta zespołu, „Skeleton Tree” ukazała się w 2016. Najsłynniejszymi utworami zespołu są „The Mercy Seat”, „The Weeping Song”, „Do You Love Me?”, „Where The Wild Roses Grow”, „Henry Lee”  i „Into My Arms”.

Grupa Nicka Cave’a wystąpi w Gdyni w środę, 4 lipca 2018. Tego dnia zagrają także Fleet Foxes, Migos i Arctic Monkeys. Na Open’erze zagrają także między innymi Depeche Mode, Gorillaz i Bruno Mars. Bilety dostępne są na eBilet.pl.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Koncerty Nick Cave Nick Cave And The Bad Seeds Open'er Festival