26.03.2018 20:17

Poznaliśmy kolejną zagraniczną gwiazdę Dużej Sceny 24. Pol'and'Rock Festival 2018

Jurek Owsiak ogłosił kolejnego artystę, który wystąpi na festiwalowej scenie w Kostrzynie nad Odrą. Kogo będzie można posłuchać na żywo w sierpniu 2018?

Poznaliśmy kolejną zagraniczną gwiazdę Dużej Sceny 24. Pol'and'Rock Festival 2018
foto: Aleksandra Degórska / Antyradio.pl

Dubioza kolektiv na Pol'And'Rock Festival 2018

W 2003 roku w Bośni i Hercegowinie grupa przyjaciół - Brano Jakubović, Vedran Mujagić, Almir Hasanbegović i Adis Zvekić - postanowiła założyć zespół. Kapela Dubioza Kolektiv narodziła się w miejscu bez rozwiniętego przemysłu muzycznego, bez żywiołowej sceny koncertowej i bez możliwości pełnej ekspresji twórczej i politycznej. Czasy w których powstała kapela również nie należały do najłatwiejszych – właśnie wtedy cały region próbował podnieść się z moralnej zapaści i wyjść ekonomicznej stagnacji.

W duchu iście bałkańskiej tradycji, muzycy sięgnęli po inspiracje z najróżniejszych gatunków muzycznych, przeplatając lokalne smaczki z muzyką pochodzącą z całego świata, taką jak ska, punk, reggae, elektronika i hip-hop. Z połączenia tej żywiołowej mieszanki gatunków i powalającej energii ich występów narodził się muzyczny fenomen Dubioza Kolektiv, który nabierał rozpędu i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych koncertowych składów w Europie wschodniej. Ich najnowsze wydawnictwa – „Happy Machine” z 2016 i „Pjesmice za djecu i odrasle” z 2017 ugruntowały ich pozycję na międzynarodowym rynku.

Muzycy wystąpili już raz na scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata, i publiczność mogła się przekonać że ich koncerty są jak powiew świeżego powietrza – dlatego nie możemy doczekać się aż zawitają na Dużej Scenie po raz kolejny!

Pol'And'Rock Festival - dawny Przystanek Woodstock

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego tegoroczna edycja odbędzie się w terminie 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Wystąpią m.in. Arch Enemy, Goo Goo Dolls, Lao Che, The Inspector Cluzo, Booze and Glory, Big Mountain, Blues Pills, Balkan Beat Box oraz Gojira! 

Justyna Kierzkowska
Tagi: Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival